15 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Tragiczny wypadek na jeziorze. Smutna informacja z miejsca zdarzenia

NidzicaTragiczny wypadek na jeziorze. Smutna informacja z miejsca zdarzenia

Wstrząsający incydent na jeziorze Bujackim, gdzie dwie osoby wypadły z łodzi, zmusza nas do poważnej refleksji nad bezpieczeństwem na wodzie. Zdarzenie miało miejsce dzisiaj (21.07.2023), o godzinie 11:40. Na miejsce natychmiast skierowana została jednostka Straży Granicznej Rzecznej i Wodnej z Ostródy.

reklama

Natychmiastowa reakcja służb ratowniczych

Jedna z osób, 17-letni mężczyzna, został szybko odnaleziony i wydobyty z wody. Druga osoba pozostawała nieuchwytna, pomimo natychmiastowych działań służb ratowniczych.

Poszukiwania drugiej osoby

Po intensywnych poszukiwaniach, druga osoba została ostatecznie odnaleziona w trzcinowisku. Niestety, mimo najszczerszych starań ratowników, zgon został stwierdzony na miejscu.

reklama

Śledztwo w toku

Dokładne okoliczności zdarzenia są jeszcze nieznane i podlegają śledztwu. Służby ratownicze kontynuują działania na miejscu zdarzenia, zbierając dowody i poszlaki.

Tragiczny finał próby przepłynięcia jeziora miejskiego w Nidzicy

1 lipca 2022 próba przepłynięcia jeziora miejskiego w Nidzicy zakończyła się tragicznie dla 26-letniego mieszkańca gminy Janowo. Mężczyzna, który podjął próbę pływania wieczorem, zanurkował i nie powrócił już na powierzchnię.

Czterogodzinne poszukiwania

Poszukiwania mężczyzny trwały około czterech godzin – poinformowała starsza sierżant Alicja Pepłowska z nidzickiej policji. Mężczyzna był nad jeziorkiem miejskim z kolegą, z którym założył się, że przepłynie na drugi brzeg akwenu.

reklama

Alkohol – niebezpieczny towarzysz pływania

Po pokonaniu niewielkiego odcinka, 26-latek zanurkował i już nie wypłynął na powierzchnię. Z ustaleń policjantów wynikało, że był pod wpływem alkoholu. To tragiczne zdarzenie jest smutnym przypomnieniem, że alkohol i woda to niebezpieczne połączenie, które może prowadzić do fatalnych konsekwencji.

Konsekwencje nieodpowiedzialności

Mimo wszystkich wysiłków służb ratowniczych, mężczyzna nie został odnaleziony żywy. Ta sytuacja stanowi bolesne przypomnienie o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa na wodzie, a przede wszystkim o unikaniu pływania pod wpływem alkoholu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia