fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Bohaterska postawa dzieci. Uratowały młodego wilka

SzczytnoBohaterska postawa dzieci. Uratowały młodego wilka

W czasie wakacyjnego pobytu na Mazurach grupa dzieci natknęła się na niezwykłe odkrycie – uwięzione w dole szczenię wilka. Dzięki ich natychmiastowej reakcji i odpowiedzialności, wilczek został uwolniony i mógł powrócić do swojego naturalnego środowiska.

reklama

Dramat młodego wilka

Zdarzenie miało miejsce na terenach przyrody Kulki w województwie warmińsko-mazurskim. Szczenię wilka wpadło do głębokiego dołu wykopanego na prywatnym terenie, położonym blisko lasu. Maluch nie był w stanie samodzielnie się wydostać.

Odpowiedzialna interwencja

Dzieci, które bawiły się w pobliżu, natknęły się na wystraszony młody wilk i natychmiast zawiadomiły właściciela gospodarstwa agroturystycznego, który z kolei powiadomił leśniczego. Po potwierdzeniu, że jest to młody wilk, leśnicy przystąpili do akcji ratunkowej.

reklama

“Niezawodnie wyciągnęli go z dołu. Wilczek był w dobrym stanie, nie wykazywał oznak choroby, nie zachowywał się agresywnie” – powiedział Krzysztof Baszak z Nadleśnictwa Korpele.

Jadowite pająki już w Olsztynie! Czaił się w popularnym miejscu

reklama

Bohaterska postawa dzieci

Leśnicy podkreślali godną pochwały postawę dzieci, które po znalezieniu wilczka natychmiast powiadomiły odpowiednie służby. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się natychmiastowo podjąć działania i pomóc uwięzionemu zwierzęciu.

Postępowanie dzieci spotkało się z ogromnym uznaniem internautów. W komentarzach pod postem na Facebooku czytamy: “Dobrym jest się od dziecka albo nigdy”, “Brawo dzieci i ukłony dla rodziców”, “Brawo dla dzieciaków”.

Zasady bezpieczeństwa podczas spotkania z wilkiem

Ten incydent przypomina nam, jak ważne jest zrozumienie natury dzikich zwierząt i jak zachować się, gdy się na nie natkniemy. Mimo że ten młody wilk nie był agresywny, starsze wilki mogą zachować się inaczej.

Jeżeli spotkasz wilka, najważniejsze jest, aby zachować spokój i unikać bezpośredniego kontaktu wzrokowego, który wilki mogą odczytać jako groźbę. Nigdy nie podchodź zbyt blisko, szczególnie jeżeli jest to matka z młodymi. Pamiętaj, że wilki to dzikie zwierzęta i muszą być traktowane z szacunkiem i ostrożnością.

Wędkarze drżą ze strachu. Nad jeziorem Długim grasuje tajemniczy potwór?

W przypadku spotkania z wilkiem, zwłaszcza jeśli wydaje się być w niebezpieczeństwie lub niewłaściwym miejscu, zawsze zawiadom lokalne służby ochrony przyrody, tak jak uczyniły to dzieci w tym przypadku.

źródło: Tygodnik Szczytno

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Edyta
21 lipca 2023 22:31

Dzieci bez opieki matek? gdzie były matki? dlaczego matki naraziły dzieci na utratę zdrowia i/lub życia nie opiekując się dziećmi by nic się im nie stało? wszystkim matkom odebrać prawa rodzicielskie.

Polecane
Ogłoszenia

Nadleśnictwo Olsztyn alarmuje! Pojawiła się śmiertelnie trująca roślina

Wędkarze drżą ze strachu. Nad jeziorem Długim grasuje tajemniczy potwór?
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji