4 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Bohaterska postawa dzieci. Uratowały młodego wilka

SzczytnoBohaterska postawa dzieci. Uratowały młodego wilka

W czasie wakacyjnego pobytu na Mazurach grupa dzieci natknęła się na niezwykłe odkrycie – uwięzione w dole szczenię wilka. Dzięki ich natychmiastowej reakcji i odpowiedzialności, wilczek został uwolniony i mógł powrócić do swojego naturalnego środowiska.

reklama

Dramat młodego wilka

Zdarzenie miało miejsce na terenach przyrody Kulki w województwie warmińsko-mazurskim. Szczenię wilka wpadło do głębokiego dołu wykopanego na prywatnym terenie, położonym blisko lasu. Maluch nie był w stanie samodzielnie się wydostać.

Odpowiedzialna interwencja

Dzieci, które bawiły się w pobliżu, natknęły się na wystraszony młody wilk i natychmiast zawiadomiły właściciela gospodarstwa agroturystycznego, który z kolei powiadomił leśniczego. Po potwierdzeniu, że jest to młody wilk, leśnicy przystąpili do akcji ratunkowej.

reklama

“Niezawodnie wyciągnęli go z dołu. Wilczek był w dobrym stanie, nie wykazywał oznak choroby, nie zachowywał się agresywnie” – powiedział Krzysztof Baszak z Nadleśnictwa Korpele.

Bohaterska postawa dzieci

Leśnicy podkreślali godną pochwały postawę dzieci, które po znalezieniu wilczka natychmiast powiadomiły odpowiednie służby. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się natychmiastowo podjąć działania i pomóc uwięzionemu zwierzęciu.

reklama

Postępowanie dzieci spotkało się z ogromnym uznaniem internautów. W komentarzach pod postem na Facebooku czytamy: “Dobrym jest się od dziecka albo nigdy”, “Brawo dzieci i ukłony dla rodziców”, “Brawo dla dzieciaków”.

Zasady bezpieczeństwa podczas spotkania z wilkiem

Ten incydent przypomina nam, jak ważne jest zrozumienie natury dzikich zwierząt i jak zachować się, gdy się na nie natkniemy. Mimo że ten młody wilk nie był agresywny, starsze wilki mogą zachować się inaczej.

Jeżeli spotkasz wilka, najważniejsze jest, aby zachować spokój i unikać bezpośredniego kontaktu wzrokowego, który wilki mogą odczytać jako groźbę. Nigdy nie podchodź zbyt blisko, szczególnie jeżeli jest to matka z młodymi. Pamiętaj, że wilki to dzikie zwierzęta i muszą być traktowane z szacunkiem i ostrożnością.

W przypadku spotkania z wilkiem, zwłaszcza jeśli wydaje się być w niebezpieczeństwie lub niewłaściwym miejscu, zawsze zawiadom lokalne służby ochrony przyrody, tak jak uczyniły to dzieci w tym przypadku.

źródło: Tygodnik Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Edyta
21 lipca 2023 22:31

Dzieci bez opieki matek? gdzie były matki? dlaczego matki naraziły dzieci na utratę zdrowia i/lub życia nie opiekując się dziećmi by nic się im nie stało? wszystkim matkom odebrać prawa rodzicielskie.

Polecane
Ogłoszenia