fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Niesamowity powrót porwanej kury. Uciekła z lisiej nory i sama wróciła do kurnika

OlsztynNiesamowity powrót porwanej kury. Uciekła z lisiej nory i sama wróciła do...

W ubiegły czwartek we wsi Majdy (powiat olsztyński) doszło do dramatycznego wydarzenia. Lis zakradł się do kurnika i porwał trzy kury nioski. Szokująco, jedna z kur po kilku godzinach wróciła cała i zdrowa do kurnika.

reklama

Jan Perlik, 66-letni właściciel kury, nie kryje swojego zdziwienia. “Lis jest chytry, przebiegły i sprytny, ale moja kurka jeszcze bardziej. To chyba pierwszy przypadek na świecie, żeby porwana z kurnika do lisiej nory kura, o własnych siłach do domu wróciła” – mówi z rozbawieniem pan Jan w rozmowie z gazetą Fakt.

Teoria właściciela

Perlik przypuszcza, że za porwaniem kur stoi lisica, która aktualnie opiekuje się swoim potomstwem. Według niego dwie z kur posłużyły za pokarm dla młodych lisiąt, a trzecia, znaleziona żywa w norze, prawdopodobnie miała posłużyć młodym drapieżnikom jako trening polowania i uśmiercania ptactwa.

reklama
70-letni YouTuber miał wypadek… kombajnem

Pan Jan relacjonuje: “Pogodziłem ze stratą, więc gdy przed południem jechałem samochodem do lekarza, nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Nagle zobaczyłem, że moja kura idzie sobie spokojnie środkiem drogi”.

Kura zorientowana i produktywna

Perlik jest zaskoczony zdolnością swojej kury do orientacji i jej determinacją. “Uciekła z lisiej niewoli i jak po sznurku wróciła do kurnika. Tyle się mówi, że kury nie są zbytnio mądre, ale moja bez problemu odnalazła drogę do domu”.

reklama

Co więcej, od czasu niezwykłej przygody kurki, jej produktywność znacznie wzrosła. “Kurka wcześniej nie miała imienia, ale teraz nazwaliśmy ją po prostu bohaterką. Co ciekawe, wcześniej znosiła jajko raz na parę dni, a teraz, po porwaniu przez lisa, codziennie jedno” – zauważa z zadowoleniem właściciel sprytnej nioski.

Czy Agnieszka z Biskupca znajdzie miłość na wsi?

O lisach i ich zdobyczach

Lisy, jak wiele innych drapieżników, polują na kury ze względu na ich dostępność i łatwość zdobycia. Kury są łatwym celem dla lisów, ponieważ często są utrzymywane w niewielkich obszarach, z których łatwo je porwać. Polowanie na kury jest również dla lisów dobrym sposobem na zdobycie tłustego i białkowego posiłku, który jest szczególnie ważny dla wychowywania młodych. W niektórych przypadkach lisy mogą również porwać kury do swoich norek jako ćwiczenia w polowaniu dla swoich młodych, co wydaje się być przypadkiem w historii opowiedzianej przez pana Perlika.

źródło: Fakt.pl

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ujh
18 lipca 2023 06:27

jprdl DNO

Polecane
Ogłoszenia

Czy Agnieszka z Biskupca znajdzie miłość na wsi?

Czy Agnieszka z Biskupca znajdzie miłość na wsi?
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji