fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Olsztyn kocha, Olsztyn miga – zobacz wyjątkowy teledysk

reklama

Znani olsztynianie i niesłysząca młodzież wspólnie „zaśpiewali” przebój Czerwonego Tulipana. Jest już klip do utworu „Olsztyn kocham”.

Długie tygodnie pracy – przygotowania, nagrania, ostateczny montaż – zaowocowały wyjątkowym efektem finałowym akcji „Olsztyn kocha – Olsztyn miga”. Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dla Dzieci Niesłyszących wspólnie ze znanymi olsztynianami nagrali klip do piosenki „Olsztyn kocham” zespołu Czerwony Tulipan. Pomysłodawcami przedsięwzięcia byli działacze olsztyńskiej Fundacji Dźwięki Ciszy.

Na pewno było bardzo wiele emocji – przyznaje prezes fundacji, Ewa Miller. – To piąty nasz teledysk, ale pierwszy, do którego udało nam się pozyskać tak znamienitych gości.

reklama

Tancerka Iwona Pavlović, zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, żeglarz Karol Jabłoński, piosenkarz Norbi, reżyser Bohdan Głuszczak, siatkarz Marcin Możdżonek i prezydent Olszyna Piotr Grzymowicz – to oni migali refren piosenki.

Cieszę się, że mogliśmy zrealizować projekt, który promuje nasze miasto i pokazuje, że jesteśmy bez barier – mówi Piotr Grzymowicz. – Było to dla mnie wyjątkowe, bo wcześniej nie miałem możliwości samemu uczyć się języka migowego. Nie było to takie proste, ale starałem się jak najszybciej poznać jego tajniki.

Całego przedsięwzięcia nie byłoby oczywiście bez muzyków Czerwonego Tulipana.

Czytaj też:  Mężczyźni z nastolatkiem okradali kontenery z używaną odzieżą

W poprzednim roku wykonywaliśmy ten utwór na żywo z osobami niedosłyszącymi – wspomina Ewa Cichocka. – To było niesamowicie wzruszające przeżycie, więc jak teraz padła propozycja, to od razu wiedzieliśmy, że to będzie coś niezwykłego.

To nie było łatwe – dodaje Krystyna Świątecka. – Gdy patrzyłam, jak ktoś miga, to wydawało mi się, że to proste. Okazuje się, że musiałyśmy to wiele razy prześpiewać, żeby zgrać to, co śpiewamy z tym, co pokazujemy.

Dotychczas w Olsztynie powstało pięć takich klipów. Trwają prace nad przygotowaniem kolejnego, tym razem na rockową nutę. Projekt „Olsztyn kocha – Olsztyn miga” współfinansował Samorząd Olsztyna.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama