fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Ranking pożyczek online – gdzie warto pożyczać?

Pożyczki online zmieniły podejście klientów do firm pożyczkowych. Proste i jasne zasady udzielania pożyczek gotówkowych oraz możliwość składania wniosków o udzielenie kredytu przez Internet sprawiają, że z pożyczek oferowanych przez instytucje finansowe, które nie są bankami, sięgają kolejni klienci, poszukujący pilnie gotówki na sfinansowanie bieżących potrzeb. Warto jednak przyjrzeć się samym firmom pożyczkowym, aby zaciągać pożyczki jedynie u wiarygodnych finansowo partnerów.

Pożyczka przez Internet – na co zwracać uwagę

Pożyczki online to szybka kasa, jednak zanim zaciągniemy pożyczkę warto sprawdzić zasady, na jakich udzielana jest pożyczka oraz sposób, w jaki będzie spłacana. Firmy pożyczkowe, mimo że oferują bardzo podobne produkty w postaci pożyczek gotówkowych z krótkim terminem spłaty, mogą mieć bardzo różne oczekiwania względem klientów. Najczęściej powtarzana jest informacja, że pożyczki online są przeznaczone dla osób figurujących w rejestrach BIK. Takie produkty można znaleźć na rynku, jednak zazwyczaj cechują je niskie kwoty kredytu oraz bardzo krótki okres spłaty, który bardzo rzadko przekracza 60 dni. Pożyczki dla klientów nierzetelnych, bo tacy trafiają do rejestrów BIK, wiążą się z wysokimi kosztami administracyjnymi, w wielu przypadkach firmy pożyczkowe nie zgadzają się na inny rodzaj spłaty zobowiązania i zmuszają klientów do spłacania pożyczki gotówką. W takich przypadkach wygodna forma zaciągania pożyczki oraz krótki czas na uruchomienie pożyczki to jej jedyne atuty.

Pożyczki konsumenckie

Nieco inaczej działają pożyczki z Aasa, które są pożyczkami konsumenckimi. Taka pożyczka to również pożyczka przez Internet, o którą można wnioskować online. Krótki czas na rozpatrzenie wniosku oraz uruchomienie pożyczki przypominają klasyczną chwilówkę, jednak ta pożyczka różni się od chwilówek. Pożyczki z Aasa to pożyczki na niskie kwoty, które można spłacać przez kilka miesięcy w wygodnych miesięcznych ratach. Spłata pożyczki dokonywana jest w ratach malejących, co dodatkowo wyróżnia ją na tle klasycznych szybkich pożyczek. Przy wypełnianiu wniosku klient określa swoje potrzeby finansowe wskazując kwotę pożyczki oraz określając czas potrzebny do jej spłaty. Już na tym etapie pożyczkobiorca poznaje wszystkie koszty dodatkowe z uwzględnieniem oprocentowania pożyczki czy RRSO. Kolejna różnica to sposób weryfikowania klienta. Aasa Polska nie stosuje mechanizmu w postaci przelewania środków z rachunku bankowego, natomiast wykorzystuje nowoczesne rozwiązania i premiuje weryfikację poprzez profil na Facebooku.

 

Rankingi pożyczkodawców

W wielu rankingach porównuje się pożyczki z krótkim okresem spłaty. Pożyczka przez Internet udzielana przez Aasa Polska to pożyczka ratalna z ratami malejącymi, która może być spłacana nawet przez 24 miesiące. Pożyczkodawca dba o to, aby klienci posiadali wszelkie informacje na temat oferowanego produktu. Informacje publikowane są na stronie internetowej, gdzie również udostępniony jest formularz dla pożyczkobiorców. W odróżnieniu od innych firm pożyczkowych w Aasa Polska ważne jest również podpisanie umowy pożyczki przez klienta, przy czym taka umowa jest wysyłana pocztą kurierską. Dogodne warunki zaciągania pożyczki, a także możliwość jej spłaty przez rachunek bankowy bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu to kilka atutów pożyczki, którą spłaca się przez kilka miesięcy. Wymienione atuty zostały również dostrzeżone przez branżowy magazyn pożyczkowy, który uznał pożyczki z Aasa za najlepsze pożyczki ratalne 2015 roku.

W rankingu pożyczek chwilówek porównuje się zwykle kwotę zobowiązania oraz całkowity koszt spłaty pożyczki. W przypadku pożyczek ratalnych realne koszty są niższe ze względu na zdecydowanie dłuższy czas spłaty pożyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...