11 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Zakup firmy wraz ze stroną internetową – co warto zrobić na dobry początek?

Materiał partneraZakup firmy wraz ze stroną internetową – co warto zrobić na dobry...

Biznes można nie tylko zbudować od podstaw, ale też kupić. Wielu przedsiębiorców ma nosa do wyszukiwania atrakcyjnych marek, których obecni właściciele nie mają już pomysłów ani ochoty na dalszy rozwój przedsięwzięcia. Jeśli planujesz zakup marki wraz z całym inwentarzem, w tym stroną internetową, to szczególną uwagę warto poświęcić właśnie istniejącej witrynie. Nie ma pewności, że nadaje się ona do dalszego użytku. Jak to sprawdzić? Oto kilka wskazówek.

reklama

Uwaga eksperta:

Ze stroną internetową jest dokładnie tak samo jak z firmą: zawsze można coś ulepszyć, poprawić, rozwinąć. Nawet fantastycznie zaprojektowana witryna nie powinna leżeć odłogiem. Już na etapie jej zamawiania rozważ zaangażowanie się w dalszy rozwój firmowej strony internetowej, co możesz robić zarówno we własnym zakresie, jak i zlecając różne prace na zewnątrz.” Źródło: https://soluma.pl/cenniki/cennik-tworzenia-stron-www/strona-www-biznes

reklama

Oceń jakość obecnej strony

Nie twierdzimy oczywiście, że strona na pewno nadaje się tylko do gruntownej zmiany czy wykasowania, ale istnieje takie ryzyko. Przyjrzyj się obecnej witrynie promującej markę i subiektywnie oceń, czy chcesz dalej utrzymywać taką witrynę.

Zleć przeprowadzenie audytu strony

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby ocenić stronę internetową pod kątem technicznym, to warto zlecić przeprowadzenie jej audytu ekspertom – na przykład agencji specjalizującej się w projektowaniu stron www. Audyt może wykazać, że np. strona została zbudowana na szablonie, który nie daje możliwości dalszego rozwoju witryny lub, co gorsza, zostały popełnione poważne błędy webmasterskie, przez które strona działa wolno i jest źle oceniana przez algorytm wyszukiwarki.

Sprawdź, czy strona jest responsywna

Responsywność to dziś warunek konieczny, aby móc mówić o użyteczności strony internetowej. Jeśli obecna witryna nie wyświetla się poprawnie na małych ekranach, to wiesz już, że trzeba zainwestować w jej redesign lub zaprojektowanie od nowa.

reklama

Oceń jakość treści

Treść ma kluczowy wpływ nie tyle na odbiór samej strony, co promowanej przez nią marki. Jeśli teksty na obecnej stronie są słabe, pełne błędów i niekompletne, to czeka Cię inwestycja w profesjonalną usługę copywriterską.

W vademecum czytamy:

Jak zirytować użytkownika strony? Zafundować mu treść, po której przeczytaniu nie do końca wiadomo, co firma właściwie sprzedaje, w jakiej cenie i co trzeba zrobić, aby zamówić produkt/usługę. Nadmierna poetyckość, źle pojmowana kreatywność i stosowanie pustych, infantylnych haseł, to prosta droga do tego, aby dosłownie wyrzucić użytkownika ze swojej firmowej strony www.” Źródło: https://finansowy360.pl/pieniadze,ac261/strona-internetowa-ktora-nie-pozwala-zarabiac-firmie,16260

Sprawdź stronę pod kątem SEO

Czyli: czy strona jest dobrze widoczna w wyszukiwarce, czy wyświetla się na wysokich pozycjach na kluczowe frazy, czy nie ma linkowania do niej z podejrzanych źródeł, czy na stronie nie zostały opublikowane tzw. precle, czyli bezwartościowe teksty pisane wyłącznie „pod SEO” itd. Taki audyt również warto zlecić ekspertom z zakresu pozycjonowania.

Ważne info:

Witryna powinna być przydatna dla użytkowników, a każda optymalizacja powinna mieć na celu zapewnienie im lepszych wrażeń. Ważnym elementem jest tu wyszukiwarka, która pomaga innym użytkownikom znajdować Twoje treści. SEO pomaga wyszukiwarkom w zrozumieniu i prezentowaniu zawartości stron.” Źródło: https://developers.google.com/search/docs/fundamentals/seo-starter-guide?hl=pl   

Jeśli rezultatem tak szczegółowej analizy będzie dojście do wniosku, że strona wymaga daleko idącego redesingu lub zaprojektowania na nowo, to nie wahaj się przed podjęciem tej decyzji. Im dłużej strona jest aktywna, tym dłużej działa na szkodę Twojej nowo zakupionej marki.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia