fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Nie ma biletów. Pasażerowie komunikacji miejskiej jeżdżą “na gapę”

OlsztynNie ma biletów. Pasażerowie komunikacji miejskiej jeżdżą "na gapę"

Olsztyn znajduje się w trudnej sytuacji, z powodu niedostępności papierowych biletów jednorazowych w wielu punktach sprzedaży. Przyczyną tego stanu rzeczy jest kryzys wywołany przez atak hakerski na system ITS. W wyniku tej nieprzewidzianej awarii, od ponad dwóch tygodni nieczynne są automaty biletowe. Konsekwencją tego jest konieczność dokonywania płatności za przejazdy za pomocą aplikacji na telefonie lub zakupu biletu w kiosku.

reklama

Problem polega na tym, że papierowe bilety są praktycznie niedostępne. Jak twierdzą mieszkańcy Olsztyna, biletów nie ma ani w kioskach, ani sklepach. Wielu pasażerów zmuszonych jest do podróżowania bez biletu, zakładając, że to nie oni są odpowiedzialni za awarię systemu biletowego.

Nie będzie darmowej jazdy

Mimo niewątpliwych trudności, jakie niesie za sobą kryzys biletowy, Zarząd Dróg Zieleni i Transportu (ZDZiT) w Olsztynie nie planuje wprowadzić darmowych przejazdów. Ta decyzja może wydawać się zaskakująca, biorąc pod uwagę rozmiar problemu i skutki, jakie niesie za sobą dla mieszkańców miasta.

reklama
Oto jakie straty finansowe przyniósł atak hakerski na miejskie systemy informatyczne

ZDZiT jest jednak zdania, że obecna sytuacja nie upoważnia do tak daleko idącej zmiany w funkcjonowaniu publicznego transportu miejskiego. Władze argumentują, że mimo kryzysu związanego z niedostępnością biletów w automatach i wielu punktach sprzedaży, bilety nadal są dostępne.

Alternatywne metody zakupu biletów

Jako alternatywne rozwiązanie, ZDZiT wskazuje na trzy Punkt Obsługi Klienta rozmieszczone w różnych częściach miasta. Niestety dostęp do nich może okazać się niepraktyczny dla niektórych mieszkańców, szczególnie tych, którzy mieszkają daleko od tych punktów lub dla osób o ograniczonej mobilności.

reklama

ZDZiT sugeruje również możliwość korzystania z aplikacji mobilnej do zakupu biletów. Ta nowoczesna metoda, choć wygodna i bezpieczna, może jednak nie być dostępna dla wszystkich pasażerów. Osoby starsze lub te, które nie mają dostępu do smartfonów lub stabilnego internetu, mogą spotkać się z trudnościami w korzystaniu z tego rozwiązania.

Hulajnogi opuszczają Olsztyn

Ma być lepiej

Po tym jak sprawą zainteresowały się media rzecznik prasowy ZDZiT, Michał Koronowski, zapewnił, że od jutra sytuacja powinna ulec poprawie. Zapasy papierowych biletów zostaną uzupełnione i powinny trafić do kiosków i sklepów.

źródło: RO

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Taka prawda
13 lipca 2023 12:54

ZDZiT powinien to zrekompensować mieszkańcą wprawdzając darmowe przejazdy do momentu naprawienia systemu. Bo nie ma w kioskach ani sklepach biletów ‼️

sdfadf
13 lipca 2023 17:45

Kto stracił stanowisko przez to? który dyrektor?

Polecane
Ogłoszenia

Oto jakie straty finansowe przyniósł atak hakerski na miejskie systemy informatyczne

Oto jakie straty finansowe przyniósł atak hakerski na miejskie systemy informatyczne
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?