17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Funkcjonariusze Służby Więziennej obchodzili swoje święto

OlsztynFunkcjonariusze Służby Więziennej obchodzili swoje święto

Gmina Barczewo stała się gospodarzem uroczystości upamiętniających święto Służby Więziennej.

reklama

W poniedziałek 10 lipca barczewski Plac Ratuszowy stał się centrum obchodów. To właśnie tam odbyła się uroczysta zbiórka, defilada i wręczenie odznaczeń resortowych oraz awansów na wyższe stopnie służbowe.

Goście uroczystości

W wydarzeniu wzięli udział liczni goście, w tym Poseł Jerzy Małecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Olsztynie pułkownik Wojciech Szczudło, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej generał Andrzej Leńczuk, a także funkcjonariusze służby więziennej.

reklama

Uznanie dla pracy funkcjonariuszy

Obchody święta Służby Więziennej to doskonała okazja do uhonorowania i podziękowania funkcjonariuszom za ich zaangażowanie i poświęcenie. Funkcjonariusze Służby Więziennej odgrywają kluczową rolę w procesie resocjalizacji skazanych, wspierając ich reintegrację społeczną i dając szansę na lepszą przyszłość. Ich praca jest niezwykle trudna i wymaga wyjątkowej odwagi, profesjonalizmu i empatii.

Wojewoda Artur Chojecki podkreślał ważność bezpieczeństwa społecznego, które nie ogranicza się tylko do ochrony granic, ale także obejmuje poczucie bezpieczeństwa wewnątrz kraju. Zaznaczył, że praca funkcjonariuszy Służby Więziennej, poprzez izolację osób naruszających prawo, przyczynia się do utrzymania pokoju i bezpieczeństwa w regionie. Nazwał ich prawdziwymi bohaterami, dbającymi na co dzień o bezpieczeństwo i sprawiedliwość.

Służba Więzienna w województwie

W województwie warmińsko-mazurskim funkcjonuje 6 jednostek penitencjarnych. Są to m.in. zakłady karne w Iławie, Kamińsku, Barczewie, Dublinach oraz Areszt Śledczy w Olsztynie. W tych jednostkach karę odbywa około 8 tysięcy skazanych. Służbę więzienną pełnią ponad 3 tysiące pracowników – 2700 z nich to funkcjonariusze mundurowi. Ich praca jest ogromnie ważna. Świadczy o tym wprowadzenie przez polski parlament ustawy modernizacyjnej służb mundurowych.

reklama

źródło: UW, fot. UW

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
11 lipca 2023 16:51

Sadyści bandyci i esesmani mają “święto gada ” Humera zaproście UB eków SBeków dla stefcia michnika postawcie pomnik, oraz zaproście niemieckich weteranów obsługujących komory gazowe.

Polecane