7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Seryjni włamywacze zatrzymani po wytrwałych śledztwach. Choć skala dewastacji oszałamiająca, większość łupu odzyskana

SzczytnoSeryjni włamywacze zatrzymani po wytrwałych śledztwach. Choć skala dewastacji oszałamiająca, większość łupu...

Policja wypatruje szczególną trudność w wykrywaniu i zapobieganiu przestępstwom polegającym na włamaniach do domków letniskowych lub altanek. Wprawdzie te przestępstwa są bardzo dokuczliwe dla ich ofiar, są jednak również trudne do wykrycia, ponieważ wiele czasu mija zanim właściciele dowiadują się, że padli ofiarą przestępców. W takim kontekście, wytrwała praca i skuteczność kryminalnych ze Szczytna, którzy zdołali zatrzymać dwóch seryjnych włamywaczy,jest godna podziwu.

reklama

W okresie od listopada 2018 roku do kwietnia 2022 roku na terenie powiatu szczycieńskiego odnotowano liczne kradzieże z włamaniem do domków letniskowych, pomieszczeń gospodarczych, domów, garaży, przyczep kempingowych, a nawet do samochodów. Ze zgromadzonych materiałów dowodowych ustalono, że za działalność przestępczą na terenie gminy Szczytno, Pasym, Jedwabno oraz Dźwierzuty odpowiadali ci sami sprawcy.

Zatrzymani, to 59-letni mieszkaniec gminy Wielbark oraz 62-letni mieszkaniec gminy Janowo w powiecie nidzickim. Mężczyźni są podejrzani o kradzież głównie sprzętów budowlanych, narzędzi oraz sprzętu AGD i RTV. Straty, jakie przestępcy wyrządzili swoim ofiarom, oszacowano na kwotę blisko 300 tys. złotych. Na szczęście, dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy udało się odzyskać większą część skradzionych przedmiotów.

reklama

Podejrzani mężczyźni usłyszeli łącznie 39 zarzutów, które obejmowały kradzież z włamaniem, zakłócenie porządku domowego oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem. Za tak rozległe przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przykład działań policji z Szczytna pokazuje, że niezłomna praca i determinacja mogą przynieść wymierne rezultaty w walce z przestępczością. To jednocześnie ostrzeżenie dla potencjalnych przestępców, że nikt nie jest ani nie będzie bezkarny, bez względu na to, jak długo udaje mu się unikać odpowiedzialności.

źródło: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia