4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

26-latek na podwójnym gazie zatrzymany w Świętajnie. Grozi mu do 2 lat więzienia

Szczytno26-latek na podwójnym gazie zatrzymany w Świętajnie. Grozi mu do 2 lat...

Policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy na ulicy Grunwaldzkiej, który prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. Zdarzenie miało miejsce 3 lipca 2023 roku. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz mężczyzna czeka na proces sądowy, w którym grożą mu surowe konsekwencje, w tym do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

reklama

Policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie zauważyli samochód marki Audi prowadzony przez nietrzeźwego kierującego podczas patrolu ul. Grunwaldzkiej około godz. 23:00. 26-letni mieszkaniec gminy Świętajno, kierujący tym samochodem, został zatrzymany do kontroli drogowej. Po weryfikacji danych osobowych kierującego oraz samochodu, przeprowadzono badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie.

Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu – stan określany potocznie jako “na podwójnym gazie”. Po tych ustaleniach, policjanci niezwłocznie zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

reklama

Mieszkaniec gminy Świętajno odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne działania. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest poważnym przestępstwem zagrażającym nie tylko kierującemu, ale również i innym uczestnikom ruchu drogowego. Grozi za to surowa kara, w tym grzywna, ograniczenie wolności lub nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Ten incydent jest zdecydowanym przypomnieniem o konsekwencjach jakie niesie za sobą decyzja o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu. Policja ostrzega i apeluje o przestrzeganie prawa oraz unikanie tak nieodpowiedzialnych i zagrażających życiu decyzji.

źródło: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia