7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Więcej niebieskich na ulicach Warmii i Mazur: 19 nowych policjantów w służbie

zShowcaseWięcej niebieskich na ulicach Warmii i Mazur: 19 nowych policjantów w służbie

W południowo-wschodnim regionie kraju, do Policji dołączyło 19 świeżo zaprzysiężonych funkcjonariuszy. W uroczystym ślubowaniu uczestniczyło siedem policjantek i dwunastu policjantów, którzy zobowiązali się “służyć wiernie Narodowi”. Po ceremonii, nowi funkcjonariusze rozpoczną półroczne szkolenie w szkole Policji.

reklama

Obecnie służbę w warmińsko-mazurskim garnizonie pełni ponad 3400 policjantów. Niezwykle ważne jest, aby grono to systematycznie rosło, biorąc pod uwagę, że zadaniem Policji jest chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa oraz jego obywateli, czasami nawet z narażeniem własnego życia.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Obecni byli nie tylko bliscy nowych funkcjonariuszy, ale również ich nowi przełożeni, w tym nadinsp. Tomasz Klimkiewicz, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz dowództwo OPP.

reklama

Po ukończeniu szkolenia w szkole Policji, nowi funkcjonariusze wrócą do swoich macierzystych jednostek, rozpoczynając służbę w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie, oraz w komendach miejskich i powiatowych w takich miastach jak Elbląg, Ełk, Giżycko, Gołdap, Lidzbark Warmiński, Olecko, Ostróda, Szczytno i Węgorzewo.

Mimo that do Policji dołączyło 19 nowych funkcjonariuszy, proces rekrutacji trwa nieprzerwanie. Na Warmii i Mazurach czeka 76 wakatów dla osób, które chcą poświęcić swoje zawodowe życie służbie w policyjnym mundurze. Przyjęcia do służby w 2023 roku zostały zaplanowane na: 23 sierpnia, 27 października oraz 28 grudnia.

źródło: KPP Nidzica

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia