7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Nietrzeźwy i poszukiwany przez sąd mężczyzna nachodził byłą żonę w Piszu

PiszNietrzeźwy i poszukiwany przez sąd mężczyzna nachodził byłą żonę w Piszu

54-letni mężczyzna z Pisza został zatrzymany przez policję po próbie naruszenia zakazu sądowego zbliżania się i kontaktowania się z byłą żoną. Mężczyzna, który okazał się być poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad rodziną, został zatrzymany na miejscu interwencji.

reklama

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 8 lipca. Policjanci dostali zgłoszenie od kobiety, która oświadczyła, że jej były mąż jej nachodzi. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i wydzwaniał domofonem do mieszkania swojej byłej partnerki, pomimo sądowego zakazu zbliżania się do niej i jakiejkolwiek formy kontaktowania się z nią. Naruszenie takich zakazów traktowane jest jako przestępstwo.

Policjanci na miejscu sprawdzili dane personalne mężczyzny w policyjnej bazie danych. Stwierdzili, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piszu. Mężczyźnie orzeczono karę pozbawienia wolności na 1 rok i 1 miesiąc za przestępstwo znęcania się nad rodziną popełnione w okresie tzw. “recydywy”.

reklama

Po zdarzeniu, wszystko wskazuje na to, że mieszkaniec Pisza spędzi w zakładzie karnym sporo czasu. Jest to kolejne ostrzeżenie dla osób naruszających zakazy sądowe, pokazujące, że takie działania nie są tolerowane przez społeczeństwo i organy ścigania. Kwestie bezpieczeństwa i ochrony praw jednostki są priorytetem w każdym cywilizowanym społeczeństwie, a osoby naruszające te zasady muszą ponieść konsekwencje swojego zachowania.

Przypadek 54-latka z Pisza jest kolejnym dowodem, że system prawny działa i jest w stanie skutecznie reagować na sytuacje, w których prawa jednostki są narażane na szwank. Wszyscy obywatele powinni być świadomi, że naruszenie zasady poszanowania praw innych osob jest traktowane przez organy ścigania bardzo poważnie i odpowiedzialność za takie działanie jest nieunikniona.

źródło: KPP Pisz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia