7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Spokojny weekend na drogach powiatu braniewskiego: jedno zdarzenie z dziką zwierzyną i wyeliminowany z ruchu kierowca

BraniewoSpokojny weekend na drogach powiatu braniewskiego: jedno zdarzenie z dziką zwierzyną i...

Ostatni weekend (7-9 lipca 2023 r.) na drogach powiatu braniewskiego nie przyniósł trudnych interwencji ani nagłych zdarzeń. Policjanci odnotowali jedynie jedno zdarzenie drogowe – z udziałem dzikiej zwierzyny. Dodatkowo, wyeliminowano z ruchu jednego kierującego, który nie powinien kierować autem.

reklama

W ramach działań prewencyjnych, funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę 91 uczestników ruchu drogowego. W efekcie tej akcji ujawnili 88 wykroczeń, z czego aż 63 dotyczyło przekroczenia prędkości, a 11 z nich miało miejsce w rejonie przejść dla pieszych. Wobec osób łamiących przepisy, policjanci zastosowali 14 pouczeń, wystawili 71 mandatów karnych i skierowali trzy wnioski o ukaranie do sądu. Nie stwierdzono natomiast żadnego przypadku kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W piątek, siedemnastego lipca, w gminie Lelkowo, mundurowi wyćknęli z ruchu 21-letniego kierowcę, który nie miał prawa prowadzić pojazdu mechanicznego z uwagi na orzeczenie sądowe. W przypadku naruszenia takiego zakazu, osoba może zostać ukarana zgodnie z Kodeksem Karnym, a jej wykroczenie jest zagrożone karą pozbawienia wolności do trzech lat.

reklama

W sobotę, po godzinie trzeciej rano, na drodze S-22 doszło do zdarzenia, podczas którego 42-letni mężczyzna nie zdołał uniknąć zderzenia z jeleniem, który nagle wtargnął na jezdnię. Szczęśliwie, kierowca nie poniósł żadnych obrażeń, jednakże nie mógł kontynuować jazdy z powodu uszkodzeń pojazdu. Przy tej okazji przypominamy, że zbyt duża prędkość może skutkować brakiem czasu na bezpieczne zahamowanie i ominiecie dzikiej zwierzyny, która nagle pojawi się na drodze. Szczególną ostrożność należy zachować po zmroku oraz na drogach prowadzących przez tereny leśne.

Podsumowując, weekend na drogach powiatu braniewskiego upłynął w miarę spokojnie, bez poważniejszych incydentów. Policja podkreśla jednak, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów i zasad ruchu drogowego, aby zapewnić bezpieczeństwo dla siebie oraz innych użytkowników dróg.

źródło: KPP Braniewo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia