2 C
Olsztyn
sobota, 24 lutego, 2024
reklama

Kobiecie z zakazem prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat za kratami po kolizji na ul. Kowalskiej

ElblągKobiecie z zakazem prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat za kratami po...

W Elblągu, przy ulicy Kowalskiej, doszło do kolizji samochodowej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali w związku z tym zdarzeniem. W toku ustaleń okazało się, że jedna z osób uczestniczących w kolizji posiadała aktywny zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów.

reklama

Interwencja policji miała miejsce 6 lipca 2023 r. Zgodnie z policyjnymi ustaleniami kobieta, która brała udział w kolizji, pomimo posiadania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, zdecydowała się wsiąść za kierownicę. W wyniku tego czynu została ukarana mandatem, ale to nie koniec jej kłopotów.

Kierowanie pojazdu mimo posiadania zakazu jest poważnym przestępstwem i nie zgodzie się z prawem. W związku z tym policjanci, oprócz nałożenia mandatu za kolizję, skierowali także do sądu wniosek o ukaranie kierującej. Osoba łamiąca zakaz prowadzenia pojazdów musi liczyć się z konsekwencjami w postaci kary do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Informacje o tym zdarzeniu udzielił nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Zasada przestrzegania decyzji sądowych jest jednym z filarów praworządności i bezpieczeństwa na drodze. Każda osoba, która zdecyduje się na łamanie obowiązującego jej zakazu prowadzenia pojazdów, musi liczyć się z jej konsekwencjami. Mamy nadzieję, że ten incydent posłuży za ostrzeżenie dla innych, którzy mogą być skusi, aby zignorować wyrok sądu.

źródło: KMP Elbląg

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia