15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Promienniki podczerwieni, czyli wydajne ogrzewanie dla wymagających przestrzeni!

Materiał zewnętrznyPromienniki podczerwieni, czyli wydajne ogrzewanie dla wymagających przestrzeni!

Ogrzewanie pomieszczeń to w klimacie, w którym żyjemy nieodzowny element bezpośrednio wpływający na nasz komfort. Systemów grzewczych jest naprawdę sporo, ale decydując się na jakieś konkretne rozwiązanie, chcemy, aby było ono skuteczne, bezpieczne, a także ekonomiczne. Coraz częściej chcemy też, aby było to rozwiązanie ekologiczne. 

reklama

Wymagania takie mocno zawężają dostępne rodzaje ogrzewania. Jednak jest coś, co spełnia wszystkie wspomniane założenia, a nawet jeszcze więcej. Chodzi o elektryczne promienniki podczerwieni. Czym one są i co tak naprawdę mają do zaoferowania?

Elektryczne promienniki podczerwieni

Promiennik podczerwieni to nowoczesne urządzenie gwarantujące prawdziwy komfort cieplny. Działa on jak bardzo efektywny grzejnik elektryczny, ale forma panelu na podczerwień sprawa, że działa on podobnie jak słońce. Dzięki temu potrafi szybko i skutecznie ogrzać nawet tak wymagające przestrzenie jak otwarte wnętrza. Przy tym wszystkim można je zamontować w różnych pozycjach i miejscach niedostępnych dla innego rodzaju ogrzewania. 

reklama

Promiennik podczerwieni — co brać pod uwagę?

Wiemy już, że do ogrzewania pomieszczeń promienniki ciepła wykorzystujące promieniowanie podczerwone są wręcz idealne. Jednak na co zwrócić uwagę kupując promiennik podczerwieni?

Przede wszystkim dopasujmy urządzenie do wielkości oraz rodzaju pomieszczenia, w którym ma być ono wykorzystywane. Pamiętajmy przy tym, że panel grzewczy, który generuje promienie podczerwone, jest bardzo cichy i przyjazny otoczeniu. 

Szukajmy i wybierajmy promiennik podczerwieni, który wyposażony jest w tryb energooszczędny, posiada regulację mocy oraz programowane timery. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo energii, a co za tym idzie także pieniędzy.  

reklama

Kolejna sprawa to bezpieczeństwo. Skupmy się na sprawdzeniu, czy dany model posiada funkcje zapobiegania przegrzaniu oraz automatycznego wyłączania. 

Gdzie najlepiej szukać urządzeń na promieniowanie podczerwone? 

Urządzenia posiadające wspomniane cechy bez problemu można znaleźć na stronie https://senegis.com/oferta/promienniki-podczerwieni/. Firma Senegis oferuję markowe i sprawdzone panele gwarantujące ogrzewanie podczerwienią i charakteryzujące się wysoką efektywnością energetyczną. 

Oczywiście każdy sprzęt tego typu jest trochę inny i posiada inne cechy. Właśnie dlatego zawsze najlepiej poprosić specjalistów z firmy Senegis o pomoc w dopasowaniu urządzenia odpowiedniego dla nas. Kontakt z klientem zawsze najważniejszy!

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane