22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Nielegalne papierosy pod liśćmi: kontrabanda warta blisko 60 tys. zł

EłkNielegalne papierosy pod liśćmi: kontrabanda warta blisko 60 tys. zł

Ponad 2200 paczek nielegalnych papierosów zabezpieczono w trakcie operacji prowadzonej przez policjantów z Ełku. Grupa sprzedawczyń na lokalnym bazarze zajmowała się handlem kontrabandą.

reklama

Działania mające na celu zwalczanie przestępczości gospodarczej doprowadziły do odkrycia ukrytej kontrabandy na ełeckim bazarze, gdzie paczki zostały podszyte liśćmi, ukryte między krzakami oraz starymi blachami.

Zabezpieczone papierosy różnych marek nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Okazało się, że to kobiety zajmujące się handlem odzieżą były zaangażowane w sprzedaż tych nielegalnych wyrobów. Warto zaznaczyć, że tego typu działalność jest niezgodna z obowiązującym prawem, co niesie za sobą zarzuty przestępstwa skarbowego. Za tego rodzaju przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

reklama

Początkowe oszacowania wskazują, że Skarb Państwa może ponieść straty na poziomie blisko 60 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconej akcyzy oraz innych należności podatkowych. Kobiety, które były zaangażowane w ten proceder, oczekują na formalne postawienie zarzutów.

Źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jurek
19 czerwca 2023 14:28

Nie zarobił a nie stracił !!

Polecane