4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Mieszkaniec Węgorzewa podejrzany o przestępstwa aresztowany – grozi mu do 5 lat więzienia

WęgorzewoMieszkaniec Węgorzewa podejrzany o przestępstwa aresztowany - grozi mu do 5 lat...

Węgorzewo, miasto w północno-wschodniej Polsce, stało się areną serii przestępstw, które doczekały się zdecydowanej reakcji służb bezpieczeństwa. Policja z Węgorzewa zatrzymała 39-letniego mężczyznę, podejrzewanego o pobicie, groźby karalne oraz kradzież samochodu. Decyzją sądu, na wniosek śledczych, mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Jeśli zostanie skazany, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Kryzys rozpoczął się w środę 7 czerwca 2023 r., kiedy oficer dyżurny w komendzie w Węgorzewie otrzymał zgłoszenie o pobiciu. Według raportów, agresywny 39-latek zaatakował znajomego kijem od golfa, uderzając go w plecy i głowę w wiacie znajdującej się na ternie Węgorzewa. Po incydencie sprawca opuścił miejsce zdarzenia i udał się do swojego domu.

Ofiara została natychmiast przewieziona karetką pogotowia. Tymczasem policjanci udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego, gdzie zastali 39-latka w łóżku. Testy wykazały, że miał on w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

reklama

W świetle zgromadzonych dowodów, śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty dotyczące pobicia i gróźb karalnych. Dodatkowo, na mężczyznę nałożono zarzut kradzieży samochodu wraz z jego zawartością, czynu, który miał miejsce pod koniec marca. Pokrzywdzony oszacował straty na 7 tys. zł.

Na wniosek prokuratury i śledczych, Sąd Rejonowy w Węgorzewie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Węgorzewski mieszkaniec musi teraz stawić czoła poważnym konsekwencjom prawnym. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia