2 C
Olsztyn
sobota, 24 lutego, 2024
reklama

Spadochroniarz zginął na miejscu. Spadł na blokowisku

ElblągSpadochroniarz zginął na miejscu. Spadł na blokowisku

reklama

Doświadczony Instruktor Spadochronowy Zginął w Tragicznym Wypadku w Elblągu

Doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął 64-letni instruktor skoków spadochronowych na ulicy Sadowej w Elblągu.

reklama

Nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, potwierdził, że mężczyzna, który miał na swoim koncie co najmniej kilka tysięcy skoków, prawdopodobnie stracił kontrolę nad spadochronem z powodu silnie wiejącego wiatru.

Mimo niezwłocznej reakcji okolicznych mieszkańców i późniejszej akcji reanimacyjnej prowadzonej przez służby ratunkowe, nie udało się uratować życia mężczyzny.

“Przyczyny wypadku będą badane przez Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych oraz prokuraturę” – poinformował oficer prasowy elbląskiej policji.

reklama

Źródła nieoficjalne wskazują, że zmarły mężczyzna był jednym z najbardziej doświadczonych spadochroniarzy w regionie. Jego wkład w rozwój sportu i liczne pokolenia skoczków, które wyszkolił, stanowią ważny element historii sportów ekstremalnych w Elblągu.

Rzecznik Warmińsko-Mazurskiej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Grzegorz Różański, potwierdził obecność przedstawicieli organizatora skoków na miejscu zdarzenia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pawfcio
13 czerwca 2023 13:06

Wyrazy współczucia dla rodziny [*]

Polecane
Ogłoszenia