17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

W pożarze budynku w Barczewie zginął mężczyzna

OlsztynW pożarze budynku w Barczewie zginął mężczyzna

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w nocy w Barczewie, gdzie w pełni objęty pożarem budynek gospodarczy przy ul. Wojska Polskiego stał się miejscem tragicznej śmierci mężczyzny.

reklama

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze nieco po północy. Informacje wskazywały, że w środku palącego się budynku może znajdować się człowiek. Niestety, pomimo natychmiastowej reakcji, obiekt uległ całkowitemu zniszczeniu. W środku znaleziono zwłoki mężczyzny.

W akcji gaszenia ogromnego pożaru uczestniczyło 21 strażaków. “Budynek z budulcem drewnianym oraz stropem z drewna był całkowicie objęty pożarem,” wyjaśnia rzecznik straży pożarnej. “Z uwagi na wcześniejsze zdarzenia na tym obiekcie, mieliśmy przypuszczenia, że w środku może znajdować się starszy mężczyzna.”

reklama

Działania strażaków skupiały się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ratowników z prądami wody zabezpieczonych w sprzęt OUO w pobliże budynku, oraz na ograniczeniu rozprzestrzeniania się ognia, jednocześnie przeszukując pomieszczenia. W trakcie prac rozbiórkowych oraz usuwania spalonych materiałów strażacy natknęli się na zwęglone ciało.

Przyczyny i okoliczności wybuchu pożaru są obecnie badane przez policję pod nadzorem prokuratora. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy 309N04, 309N02, zastęp z OSP Barczewko, z JRG Biskupiec oraz Policję.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane