21 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

MSWiA dofinansuje projekt “NOL-ek” – edukacja o bezpieczeństwie na wyciągnięcie ręki

OlsztynMSWiA dofinansuje projekt "NOL-ek" - edukacja o bezpieczeństwie na wyciągnięcie ręki

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wybrało projekty, które otrzymają finansowanie w konkursie “Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. 130 innowacyjnych projektów, z różnych regionów Polski, otrzyma łącznie blisko 12 mln zł. Wśród beneficjentów funduszy znalazło się dziewięć samorządów z Warmii i Mazur.

reklama

Mobilne centrum bezpieczeństwa: nowatorski projekt z Warmii i Mazur

Najlepiej oceniony projekt, zwany “NOL-ek”, pochodzi ze Starostwa Powiatowego w Olsztynie. To nowoczesna inicjatywa profilaktyczno-edukacyjna, mająca na celu promowanie bezpieczeństwa w codziennym życiu, w sieci i na drogach. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców powiatu, z naciskiem na dzieci, młodzież i osoby starsze.

“NOL-ek” ma za zadanie edukować młode pokolenie o potencjalnych zagrożeniach współczesnego świata w interaktywny, nieformalny sposób. Starosta Olsztyński, Andrzej Abako, podkreśla, że program ma na celu również dotrzeć do starszego pokolenia, oferując im wiedzę o zagrożeniach płynących z Internetu.

reklama

Edukacja na kółkach: praktyczne podejście do bezpieczeństwa

“NOL-ek” stanie się mobilnym centrum edukacji, umieszczonym w przyczepie samochodowej. Edukacja będzie dotyczyła szerokiej gamy tematów związanych z bezpieczeństwem, w tym narkotyków, alkoholu, zagrożeń online, bezpieczeństwa na drogach, bezpieczeństwa podczas wakacji i więcej. Wyposażony w interaktywne materiały dydaktyczne, gry, broszury i plakaty, “NOL-ek” będzie oferować różnorodne spotkania edukacyjne dla różnych grup docelowych.

Finansowanie i przyszłe plany

Całkowita wartość projektu wynosi około 120 tys. zł, z czego 100 tys. zł pochodzi z dofinansowania projektu MSWiA, a reszta z budżetu powiatu. Zgodnie z planem, “NOL-ek” rozpocznie swoją misję edukacyjną we wrześniu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lll
10 czerwca 2023 09:57

A będzie dokształcanie z nauki jazdy samochodem?

Polecane