14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Irytacja pchnęła go do podpalenia klatek schodowych

WęgorzewoIrytacja pchnęła go do podpalenia klatek schodowych

30-letni mieszkaniec Węgorzewa pod wpływem emocji zdecydował się na niebezpieczną eskapadę. Po spożyciu alkoholu poszedł na spacer. Odwiedzał kolejne klatki schodowe i podpalał to, co spotkał na swojej drodze.

reklama

Wyładował swoje emocje powodując podpalenia

Chcąc rozładować emocje, mężczyzna zdecydował się wejść do pierwszego napotkanego bloku, podpalając tam kartony pozostawione na korytarzu. Kontynuując swoją wyprawę, mężczyzna odwiedził kolejną klatkę schodową, gdzie podpalił wózek i inne znajdujące się tam przedmioty. Wszystko to doprowadziło do poważnych zniszczeń, a wartość strat wyniosła blisko 48 tys. zł. Mężczyzna ostatecznie usłyszał zarzuty i nałożono na niego dozór policyjny.

Profesjonalizm i czujność policji

Niezbędnym elementem w profesjonalnej pracy policji jest zdolność do kojarzenia faktów, dobrej pamięci do twarzy oraz zdarzeń. To właśnie te cechy zaowocowały sukcesem jednego z dyżurnych węgorzewskiej komendy. Policjant, dzięki swojej czujności, zatrzymał sprawcę podpaleń krótko po zdarzeniu. Przed rozpoczęciem swojej służby zauważył na jednym z osiedli mężczyznę, który przemieszczał się bez celu. Gdy otrzymał zgłoszenie o podpaleniach, natychmiast skojarzył fakty. Wysyłając patrol na miejsce, podał szczegółowy opis osoby, która mogła być odpowiedzialna za incydent. Jak się okazało, podejrzenia dyżurnego okazały się trafne. Mężczyzna natychmiast przyznał się do podpaleń w trzech klatkach schodowych. Został zatrzymany i następnego dnia usłyszał zarzuty zniszczenia mienia.

reklama

Konsekwencje podpaleń

W czwartek 1 czerwca 2023 roku prokurator zgodził się na wniosek funkcjonariuszy i zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zgodnie z artykułem 288 kodeksu karnego, za zniszczenie lub uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Węgorzewo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia