18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Już w ten weekend zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

OlsztynJuż w ten weekend zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Zbliżające się listopadowe święta oraz sportowe zawody – to powody kilku nowości w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zmiany będą obowiązywać w ten weekend.

reklama

Tradycyjnie już przy okazji Wszystkich Świętych oraz Zaduszek zwiększymy liczbę autobusowych kursów w pobliże nekropolii przy ul. Poprzecznej oraz w Dywitach. Wiele osób będzie jednak chciało dostać się tam znacznie wcześniej.

Dlatego dojazd do cmentarzy będzie znacznie łatwiejszy już w weekend. W sobotę i niedzielę (22 i 23 października) między 8:00 a 17:30 częściej kursować będą autobusy linii 116 (do cmentarza przy ul. Poprzecznej) oraz 117 (w tych godzinach wszystkie kursy realizowane będą do bramy głównej cmentarza przy ul Wadąskiej).

reklama

Na olsztyńskich nekropoliach przy okazji Wszystkich Świętych odbędzie się tradycyjna kwesta. Cały czas szukamy chętnych do udziału w przedsięwzięciu. Już 14. raz będziemy zbierać pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków.

Jednak zmiany związane z dojazdem do cmentarzy stolicy Warmii i Mazur to niejedyna nowość w ten weekend. W niedzielę (23 października) odbędzie się Ukiel Półmaraton. Sportowa impreza spowoduje zmiany w organizacji ruchu w pobliżu jez. Krzywego między 6:00 a 17:00.

Start biegu zaplanowano na południe. Uczestnicy wyruszą ze Starego Rynku i pobiegną ulicami: Prostą, Stare Miasto, Staromiejską, Nowowiejskiego, al. Chateauroux, Konopnickiej, Szarych Szeregów, rondem im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Schumana, Sielską, Lotniczą, ścieżką pieszo-rowerową, Kapitańską i Żeglarską.

reklama

Zmian powinni spodziewać się także pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy nie będą zatrzymywać się przy przystankach “Plaża Miejska” oraz “Zatoka Miła” (oba w kierunku Dajtek). Poza tym linia 107 pojedzie zmienioną trasę.

[kursowanie autobusów do cmentarzy] [kursowanie autobusów podczas Ukiel Półmaraton]

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane