2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Marcin Kulasek: Uczcimy 4 czerwca! [OPINIE]

Nowa Lewica wybiera się na marsz 4 czerwca. Dokładnie rzecz ujmując, kierownictwo naszej formacji będzie obecne. Na opozycji organizowane są różne wydarzenia, które gromadzą liderów opozycyjnych partii. PSL i marszałek Piotr Zgorzelski zorganizowali 25-lecie Konstytucji. Lewica i marszałek Włodzimierz Czarzasty zorganizowali 25-lecie rozpoczęcia negocjacji Polski z NATO. Teraz PO organizuje marsz 4 czerwca. Na każdej z tych imprez są liderzy najważniejszych partii opozycji. 

Tylko Szymonowi Hołowni nie udało się zorganizować takiego wydarzenia, może to właśnie dlatego z dużą nerwowością podchodzi do takich wspólnych inicjatyw. Lider Polski 2050 podobno ma być 4 czerwca w Lesznie. Akurat tam, bo w Lesznie była wysoka frekwencja w ostatnich wyborach. Ale w Lesznie w 1989 kandydat Solidarności nie zdobył 50 proc. głosów w pierwszej turze. Więc na symbol to miejsce nadaje się średnio. 

Lewica będzie świętować 4 czerwca bo wiemy, że tych wyborów nie byłoby bez Okrągłego Stołu. A przy Okrągłym Stole siedziały dwie strony. I porozumiały się dla dobra Polski. Był Tadeusz Mazowiecki i Bronisław Geremek, byli bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy, ale był też Aleksander Kwaśniewski i Stanisław Ciosek. To był mądry patriotyczny kompromis, który umożliwił pokojową transformację.

Marcin Kulasek

Wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej

Poseł na Sejm RP

Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Marcina Kulaska
ul. Kopernika 45 (III piętro); 10-512 Olsztyn;
tel.: 514 905 999; mail: biuro@marcinkulasek.pl
biuro czynne w dni powszednie w godz.: od 10:00 do 15:00.

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Antykomuch
24 maja 2023 21:31

No cóż , komuchy akurat mają co świętować.
Bezkarność i wydymanie narodu.

Zdzich
24 maja 2023 21:13

Lewica stara nowa po pis wszystko jedne dziadostwo!!!!!!