12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pierwsze wydarzenia Kortowiady 2023 odbędą się już dziś!

OlsztynPierwsze wydarzenia Kortowiady 2023 odbędą się już dziś!

Po długich miesiącach oczekiwania nadszedł dzień, w którym rozpoczyna się wyjątkowe święto studenckie. Pierwsze wydarzenia Kortowiady 2023 odbędą się już dziś!

reklama

Tegoroczna kosmiczna Kortowiada potrwa od 24 do 27 maja. W tym czasie studenci i inni entuzjaści tego wydarzenia będą mogli wziąć udział w wielu formach aktywności przygotowanych przez organizatorów oraz w, zdecydowanie najbardziej wyczekiwanych, koncertach na Plaży Kortowskiej.

Kortowiada 2023 rozpocznie się Kortowiadowym Biegiem o Złotego Dzika, który już o 15:00 rozpocznie się na Górce Kortowskiej. Godzinę później, o 16:00, w Domach Studenckich rozpocznie się Kosmiczny Wystrój Akademików. O 19:00 na Hali Sportowej UWM rozpocznie się VIII Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach. W środę odbędzie się także pierwsze Silent Party, które wystartuje o 21:00 w Namiocie przy Centrum Konferencyjnym.

reklama

W najbliższy czwartek Kortowiada rozpocznie się już oficjalnie – o 9:30 wyruszy Parada Wydziałów, podczas której przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, Aleksandra Siwiecka odbierze symboliczny klucz w ramach przekazania władzy przez prezydenta miasta, Piotra Grzymowicza oraz Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Jerzego Przyborowskiego. Po dotarciu na parking za Biblioteką UWM studenci będą mogli wziąć udział w Wielkim Kortowskim Karaoke. O 13:00 na Placu za Wydziałem Nauk Technicnych rozpocznie się kolejne sportowe wydarzenie – Bój Wydziałów. Kolejne czwartkowe wydarzenie rozpocznie się o 15:00 – zgłoszone drużyny zgromadzą się na terenie zielonym pomiędzy DS4 i DS6 by zmierzyć się w pierwszym Turnieju Flanek Sportowych. W tym samym czasie w Namiocie przy Centrum Konferencyjnym rozpocznie się Festiwal Gier Planszowych. O 17:00 otwarte zostaną bramy festiwalu i posiadający opaski uczestnicy będą mogli zacząć gromadzić się na Plaży Kortowskiej, gdzie o 17:30 rozpocznie się pierwszy koncert. Tego dnia na Scenie Głównej wystąpi Zalia, Bryska, Enej, Mrozu, Białas oraz Molesta Ewenement. O 19:00 rozpocznie się pierwsza odsłona Kina Plenerowego, w ramach której wyświetlony zostanie Shrek oraz Straszny film. Silent Party rozpocznie się o 21:00.

Parada Wydziałów przeszła ulicami Olsztyna. Ruszyła Kortowiada 2023

Pierwszym piątkowym wydarzeniem będzie KortoStrong – siłacze zgromadzą się na kortowskich orlikach o 11:00, by rywalizować o miano najsilniejszego człowieka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. O 15:00 w Namiocie przy Centrum Konferencyjnym rozpocznie się Speed Dating. Piątek to drugi dzień koncertów na Scenie Głównej – tym razem wystąpi Michał Szczygieł, Błażej Król, Ralph Kaminski, White 2115 oraz Oki. Od 19:00 wyświetlane będą kolejne filmy w ramach Kina Plenerowego – Lara Croft Tomb Rider: Kolebka życia oraz Dziennik Bridget Jones. O 21:00 po raz kolejny w Namiocie przy Centrum Konferencyjnym zgromadzą się fani Silent Party.

reklama

Ostatni dzień Kortowiady rozpocznie się od Boju Akademików, który o 11:00 rozpocznie się na terenie zielonym pomiędzy DS4 i DS6. W tym samym miejscu od 15:00 trwać będzie drugi Turniej Flanek Sportowych. O tej samej porze zacznie się także kolejna odsłona Festiwalu Gier Planszowych. Od 17:00 znowu otworzą się bramy festiwalu, a na kortowiadowej scenie tego dnia pojawi się Julia Rocka, Igo, Kult, Gibbs oraz Sarius. W czasie, gdy nadal będą trwały koncerty, wyświetlone zostaną za Biblioteką Uniwersytecką ostatnie filmy w ramach Kina Plenerowego – tym razem będzie to Ted oraz Kiler. Od 21:00 będzie można wziąć udział w Silent Party.

Odkryj różnorodność muzyczną na Kortowiadzie 2023

Bilety na koncerty dostępne są stacjonarnie w KortoSklepie, obok punktu wymiany biletów na opaski. Szczegółowy harmonogram jego funkcjonowania jest dostępny pod adresem www.bilety.kortowiada.pl

Warto pamiętać o zmianach w komunikacji miejskiej na czas Kortowiady. Ze względów bezpieczeństwa w środę około godziny 16:00, wyłączony zostanie z użytkowania przystanek „Uniwersytet – Stadion” w kierunku ulicy Tuwima. Należy w związku z tym kierować się na przystanek „Uniwersytet – Centrum Konferencyjne”. Funkcjonowanie przystanku „Uniwersytet – Stadion” zostanie przywrócone w niedzielę 28.05 od pierwszych kursów porannych. Dla uczestników Kortowiady przygotowano dodatkowe kursy po zakończeniu koncertów.

Kierowcy muszą pamiętać o utrudnieniach związanych z Paradą Studentów. Parada przemaszeruje ulicami: Staromiejską – Stare Miasto – Prostą – mostem św. Jana – Mochnackiego (prawy pas jezdni) – Śliwy (prawy pas jezdni) – Warszawską (prawy pas jezdni) – Heweliusza – Oczapowskiego – na parking za Biblioteką UWM.

Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie oraz MAX Premium Burgers. Partnerem strategicznym jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jednym z partnerów wydarzenia jest Orbit.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Parada Wydziałów przeszła ulicami Olsztyna. Ruszyła Kortowiada 2023

Parada Wydziałów przeszła ulicami Olsztyna. Ruszyła Kortowiada 2023