20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Pierwsze wydarzenia Kortowiady 2023 odbędą się już dziś!

OlsztynPierwsze wydarzenia Kortowiady 2023 odbędą się już dziś!

Po długich miesiącach oczekiwania nadszedł dzień, w którym rozpoczyna się wyjątkowe święto studenckie. Pierwsze wydarzenia Kortowiady 2023 odbędą się już dziś!

reklama

Tegoroczna kosmiczna Kortowiada potrwa od 24 do 27 maja. W tym czasie studenci i inni entuzjaści tego wydarzenia będą mogli wziąć udział w wielu formach aktywności przygotowanych przez organizatorów oraz w, zdecydowanie najbardziej wyczekiwanych, koncertach na Plaży Kortowskiej.

Kortowiada 2023 rozpocznie się Kortowiadowym Biegiem o Złotego Dzika, który już o 15:00 rozpocznie się na Górce Kortowskiej. Godzinę później, o 16:00, w Domach Studenckich rozpocznie się Kosmiczny Wystrój Akademików. O 19:00 na Hali Sportowej UWM rozpocznie się VIII Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach. W środę odbędzie się także pierwsze Silent Party, które wystartuje o 21:00 w Namiocie przy Centrum Konferencyjnym.

reklama

W najbliższy czwartek Kortowiada rozpocznie się już oficjalnie – o 9:30 wyruszy Parada Wydziałów, podczas której przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, Aleksandra Siwiecka odbierze symboliczny klucz w ramach przekazania władzy przez prezydenta miasta, Piotra Grzymowicza oraz Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Jerzego Przyborowskiego. Po dotarciu na parking za Biblioteką UWM studenci będą mogli wziąć udział w Wielkim Kortowskim Karaoke. O 13:00 na Placu za Wydziałem Nauk Technicnych rozpocznie się kolejne sportowe wydarzenie – Bój Wydziałów. Kolejne czwartkowe wydarzenie rozpocznie się o 15:00 – zgłoszone drużyny zgromadzą się na terenie zielonym pomiędzy DS4 i DS6 by zmierzyć się w pierwszym Turnieju Flanek Sportowych. W tym samym czasie w Namiocie przy Centrum Konferencyjnym rozpocznie się Festiwal Gier Planszowych. O 17:00 otwarte zostaną bramy festiwalu i posiadający opaski uczestnicy będą mogli zacząć gromadzić się na Plaży Kortowskiej, gdzie o 17:30 rozpocznie się pierwszy koncert. Tego dnia na Scenie Głównej wystąpi Zalia, Bryska, Enej, Mrozu, Białas oraz Molesta Ewenement. O 19:00 rozpocznie się pierwsza odsłona Kina Plenerowego, w ramach której wyświetlony zostanie Shrek oraz Straszny film. Silent Party rozpocznie się o 21:00.

Pierwszym piątkowym wydarzeniem będzie KortoStrong – siłacze zgromadzą się na kortowskich orlikach o 11:00, by rywalizować o miano najsilniejszego człowieka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. O 15:00 w Namiocie przy Centrum Konferencyjnym rozpocznie się Speed Dating. Piątek to drugi dzień koncertów na Scenie Głównej – tym razem wystąpi Michał Szczygieł, Błażej Król, Ralph Kaminski, White 2115 oraz Oki. Od 19:00 wyświetlane będą kolejne filmy w ramach Kina Plenerowego – Lara Croft Tomb Rider: Kolebka życia oraz Dziennik Bridget Jones. O 21:00 po raz kolejny w Namiocie przy Centrum Konferencyjnym zgromadzą się fani Silent Party.

Ostatni dzień Kortowiady rozpocznie się od Boju Akademików, który o 11:00 rozpocznie się na terenie zielonym pomiędzy DS4 i DS6. W tym samym miejscu od 15:00 trwać będzie drugi Turniej Flanek Sportowych. O tej samej porze zacznie się także kolejna odsłona Festiwalu Gier Planszowych. Od 17:00 znowu otworzą się bramy festiwalu, a na kortowiadowej scenie tego dnia pojawi się Julia Rocka, Igo, Kult, Gibbs oraz Sarius. W czasie, gdy nadal będą trwały koncerty, wyświetlone zostaną za Biblioteką Uniwersytecką ostatnie filmy w ramach Kina Plenerowego – tym razem będzie to Ted oraz Kiler. Od 21:00 będzie można wziąć udział w Silent Party.

reklama

Bilety na koncerty dostępne są stacjonarnie w KortoSklepie, obok punktu wymiany biletów na opaski. Szczegółowy harmonogram jego funkcjonowania jest dostępny pod adresem www.bilety.kortowiada.pl

Warto pamiętać o zmianach w komunikacji miejskiej na czas Kortowiady. Ze względów bezpieczeństwa w środę około godziny 16:00, wyłączony zostanie z użytkowania przystanek „Uniwersytet – Stadion” w kierunku ulicy Tuwima. Należy w związku z tym kierować się na przystanek „Uniwersytet – Centrum Konferencyjne”. Funkcjonowanie przystanku „Uniwersytet – Stadion” zostanie przywrócone w niedzielę 28.05 od pierwszych kursów porannych. Dla uczestników Kortowiady przygotowano dodatkowe kursy po zakończeniu koncertów.

Kierowcy muszą pamiętać o utrudnieniach związanych z Paradą Studentów. Parada przemaszeruje ulicami: Staromiejską – Stare Miasto – Prostą – mostem św. Jana – Mochnackiego (prawy pas jezdni) – Śliwy (prawy pas jezdni) – Warszawską (prawy pas jezdni) – Heweliusza – Oczapowskiego – na parking za Biblioteką UWM.

Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie oraz MAX Premium Burgers. Partnerem strategicznym jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jednym z partnerów wydarzenia jest Orbit.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia