1 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Awaria cysterny na granicy: wyciek propan-butanu w Braniewie

BraniewoAwaria cysterny na granicy: wyciek propan-butanu w Braniewie

Jedna z 25 cystern przewożących gaz propan-butan uległa rozszczelnieniu na przejściu granicznym kolejowym w Braniewie, powodując potencjalne zagrożenie dla miejscowej społeczności. Cysterna, która przyjechała z Królewca, była najprawdopodobniej przeładowana, co mogło przyczynić się do incydentu.

reklama

Służby ratownicze, w tym Specjalna Grupa Ratownictwa Chemicznego (SGRChem) z Elbląga, natychmiast zostały powiadomione o incydencie i ruszyły na miejsce, gdzie obecnie trwają działania mające na celu opanowanie sytuacji.

Główne działania ratownicze obejmują schłodzenie cysterny, aby zminimalizować ryzyko dalszego rozszczelnienia, a następnie bezpieczne przesunięcie cysterny na boczną rampę, gdzie może być bezpiecznie opróżniona.

reklama

“Na razie sytuacja jest pod kontrolą. Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców Braniewa i ich otoczenia” – powiedział jeden z pracowników SGRChem na miejscu.

Władze lokalne w Braniewie podjęły decyzję o tymczasowym zamknięciu przejścia granicznego kolejowego dla przewozów towarowych, pociągów pasażerskich i ruchu pieszych do czasu pełnej likwidacji zagrożenia.

Mimo iż obecnie nie ma bezpośredniego zagrożenia dla ludności, mieszkańcy są zaleceni do zachowania ostrożności i unikania okolic przejścia granicznego, gdzie trwają prace ratownicze.

Awaria cysterny na granicy: wyciek propan-butanu w Braniewie straż pożarna Braniewo, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Cezar
22 maja 2023 07:07

Podobne artykuły ukazały się ze znaczkiem WP,RMF itd.W żadnym z nich autorzy nie zastanowili się jakim cudem te cysterny/25szt w zestawie kolejowym/ z gazem objętym sankcjami na Rosję mogły przyjechać z Rosji do Polski?!?W artykule WP “gigant dziennikarstwa”wysilił się nawet na podanie nazwiska/co jest tak potrzebne jak zającowi dzwonek!!!/ komendanta PSP z Braniewa,który”nawet”udał się na miejsce akcji,no po prostu niebywałe wydarzenie!W tym artykule również autora nie obchodzi jakim cudem cysterny z gazem przyjechały do Polski?!?Czy w fachu dziennikarskim już tylko same miernoty,nieuki i bezmyślne bezmózgowce?!?

edward
21 maja 2023 20:31

A kto tam widział jakiś pociąg pasażerski .temperatura i słoneczko – cysterna załadowana na zimę i wielkie zamieszanie .

Polecane
Ogłoszenia