5 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Wojsko i strażacy w akcji po odkryciu tajemniczej substancji chemicznej w Zielonowie pod Olsztynem

OlsztynWojsko i strażacy w akcji po odkryciu tajemniczej substancji chemicznej w Zielonowie...

15 maja 2023 roku o godzinie 9:51, jednostka straży pożarnej została wezwana do Zielonowa, gdzie amator poszukiwacz metali natknął się na przedmiot przypominający butlę. Interwencja strażaków skupiała się na zidentyfikowaniu potencjalnego zagrożenia chemicznego.

reklama

Zdarzenie miało miejsce w Zielonowie, niewielkiej miejscowości zlokalizowanej w północnej części kraju. Ciekawość amatora poszukiwacza metali, który natknął się na tajemniczy przedmiot przypominający butlę, doprowadziła do mobilizacji lokalnej straży pożarnej. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o potencjalnym zagrożeniu, strażacy ruszyli na miejsce.

Przed przybyciem straży pożarnej, patrol saperski z wojska sprawdził przedmiot i wykluczył ryzyko wybuchu. Następnie strażacy podjęli działania, aby zweryfikować, czy nie ma zagrożenia ze strony chemicznej. Po dokładnym badaniu substancji, strażacy mogli stwierdzić, że nie ma żadnego zagrożenia chemicznego.

reklama

“Podczas naszej interwencji skupiliśmy się na zidentyfikowaniu i neutralizowaniu potencjalnego zagrożenia chemicznego” – powiedział rzecznik straży pożarnej. “Na szczęście nasze działania potwierdziły, że nie ma żadnego zagrożenia. Tak samo, jak patrol saperski wykluczył zagrożenie wybuchowe.”

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia