16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Tajemniczy obiekt wojskowy odnaleziony w woj. warmińsko-mazurskim

ElblągTajemniczy obiekt wojskowy odnaleziony w woj. warmińsko-mazurskim

W niedzielę, 14 maja 2023 r., w malowniczej miejscowości Jezioro (gmina Markusy), na północnym wschodzie Polski, znaleziono niezidentyfikowany obiekt wojskowy. Właśnie około godziny 13, lokalne służby policyjne powiadomiły o niecodziennym zdarzeniu, które szybko wzbudziło zainteresowanie zarówno mieszkańców, jak i specjalistów.

reklama

Dokładna natura odnalezionego obiektu pozostaje na razie nieujawniona. Wojsko, po informacji od policji, przejęło sprawę i obecnie przeprowadza szereg czynności mających na celu wyjaśnienie tej niecodziennej sytuacji.

Na podstawie informacji, które dotychczas udało się zdobyć, wiemy, że obiekt nie jest balonem obserwacyjnym z Białorusi. Przypomnijmy, że od kilku dni trwa intensywne poszukiwanie takiego balonu, który według doniesień pojawił się w polskiej przestrzeni powietrznej. Z tego powodu mieszkańcy województw pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego otrzymali informacje za pomocą wiadomości SMS z ostrzeżeniem, aby nie dotykać obiektu i natychmiast powiadomić najbliższy posterunek policji w przypadku jego znalezienia.

reklama

W świetle tych informacji, zdaje się, że obiekt znaleziony w Jeziorze ma inne pochodzenie, prawdopodobnie jest to sprzęt należący do polskiego wojska.

W sobotę, 13 maja, Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało opinię publiczną o obecności niezidentyfikowanego obiektu powietrznego, który według doniesień nadleciał zza granicy białoruskiej.

Tajemniczy obiekt odnaleziony w Jeziorze stanowi zagadkę, której rozwiązanie na pewno zainteresuje nie tylko lokalną społeczność, ale i cały kraj. Wszyscy czekamy na dalsze informacje ze strony wojska, które przejęło sprawę. Niezależnie od wyników dochodzenia, ten incydent przypomina nam o nieustającej czujności, jaką powinniśmy zachowywać w obliczu potencjalnych zagrożeń.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
???
15 maja 2023 08:32

To terytorialsi nie przechwycili???

jebacpis
15 maja 2023 06:51

na mapie swiata widniejemy jako Strefa 51

Polecane
Ogłoszenia