fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 23 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wojewoda Artur Chojecki sadził las pamięci Jana Pawła II

OlsztynWojewoda Artur Chojecki sadził las pamięci Jana Pawła II

W Województwie Warmińsko-Mazurskim, pod przewodnictwem Wojewody Artura Chojeckiego i Regionalnego Dyrektora Lasów Państwowych Adama Roczniaka, odbyła się wyjątkowa akcja – sadzenie lasu pamięci Jana Pawła II. Wspólnymi siłami, z udziałem miejscowych leśników, posadzono ponad 2 tysiące sadzonek drzew.

reklama

Inicjatywa ma na celu nie tylko odtworzenie lasów, które ucierpiały w wyniku klęsk żywiołowych, ale także zwiększenie powierzchni zalesionych terenów. Dodatkowo, sadzenie drzew ma za zadanie zwiększyć produkcję drewna – kluczowego surowca dla lokalnego przemysłu drzewnego. Przy tym wszystkim, nie można zapomnieć o aspektach turystycznych i rekreacyjnych, które również odgrywają istotną rolę w kontekście tej akcji.

Artur Chojecki podkreślił znaczenie sadzenia lasu jako inwestycji w przyszłość. “Las to jedna z najważniejszych wartości przyrodniczych naszego kraju, która stanowi nie tylko źródło drewna, ale także przeciwdziała erozji gleby, poprawia jakość powietrza oraz zapewnia schronienie dla wielu gatunków zwierząt i roślin” – powiedział.

reklama
Wilki, orki i białe niedźwiedzie: olsztyńska pisarka marzy o odkrywaniu dzikiej Kanady

Działania te, zainicjowane w Nadleśnictwie Korpele, są częścią szerszego programu odtwarzania lasów w regionie, realizowanego przez leśników od kilku lat. Co warto podkreślić, w akcji sadzenia lasu uczestniczyli nie tylko leśnicy i wojewoda, ale także uczniowie ze Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 2 w Szczytnie, mieszkańcy Korpel i okolic.

źródło: UW, fot. UW

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stasiek
16 maja 2023 06:38

Prawdopodobnie posadzili 2137 sadzonek.
Bardzo dobrze, las pamieta.

Awwqy
14 maja 2023 18:03

dwulicowi pisowcy wraz z pachołkami z lasów państwowych zasadzili kilkanaście drzewek a wycieli kilka hektarów

Polecane
Ogłoszenia

Rysie podchodzą pod Olsztyn. Są już blisko

Zaskakujące odkrycie leśnika wskazuje na zmiany klimatyczne w naszym regionie?