fbpx
14 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Otwarcie centrum dla autobusów później niż planowano

OlsztynOtwarcie centrum dla autobusów później niż planowano

Już dziś (28.09) pojazdy olsztyńskiej komunikacji miejskiej miały przejeżdżać przez śródmieście. Termin otwarcia ścisłego centrum nieco się jednak przesunął.

reklama

Ta część miasta była ostatnio całkowicie wyłączona z ruchu z powodu budowy torowiska tramwajowego. Al. Piłsudskiego w śródmieściu miała być udostępniona dla ruchu autobusów w ostatni poniedziałek września. Nie udało się jednak wykonać do tego czasu wszystkich niezbędnych prac, dlatego też termin otwarcia centrum dla komunikacji miejskiej przeniesiono na noc z wtorku na środę (29/30.09).

W związku z tym zmieni się organizacja ruchu w ścisłym centrum Olsztyna. Jak podaje Zarząd Dróg Zieleni i Transportu, z powodu ponownego skierowania pojazdów miejskich na al. Piłsudskiego i ul. 1 Maja zawieszone zostaną przystanki tymczasowe przy ul. Pieniężnego (koło budynku Poczty Polskiej), na ul. 22 Stycznia i Reja.

reklama
Prezydent z aparatem kontroluje budowę linii tramwajowej

Od środy, 30 września, uruchomione zostaną za to stałe przystanki przy ul. 1 Maja (po obu stronach ulicy przystanek „Teatr S. Jaracza”) oraz przystanki „Centrum” przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Dąbrowszczaków i w pobliżu skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kopernika. Ponownie uruchomione będą również dwa przystanki przy ul. Pieniężnego w sąsiedztwie budynku Polonii i skrzyżowania z ul. Jedności Słowiańskiej.

Zmiany dotyczą linii: 1, 5, 7, 9, 10, 11, 13, 15, 16, 17, 20, 24, 25, 28, 34, 35, 36 oraz 100 i 101.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Rafal
28 września 2015 23:56

szybciej było by napisać jakich linii zmiany nie dotyczą 😀

Beata
28 września 2015 20:03

Ciekawi mnie czy autobusy 24 i 25 bedą jechały znowu ul.Kościuszki czy nadal ul.Obiegową w stronę centrum? 🙂

Polecane
Ogłoszenia
Oto jakie straty finansowe przyniósł atak hakerski na miejskie systemy informatyczne
Punkty Obsługi Klienta Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie będą czynne dłużej
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji