27 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn żegna Cezarego Stankiewicza. Setki osób na pogrzebie

OlsztynOlsztyn żegna Cezarego Stankiewicza. Setki osób na pogrzebie

Olsztyn pożegnał dziś (13.05.2023) jednego z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w lokalnym środowisku dziennikarskim, Cezarego Stankiewicza. Wybitny dziennikarz prasowy i radiowy, zmarł niespodziewanie 9 maja po walce z problemami zdrowotnymi.

reklama
Olsztyn żegna Cezarego Stankiewicza. Setki osób na pogrzebie pogrzeb Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
fot. Radio Olsztyn

Tłumy żegnały Cezarego Stankiewicza, znanego również jako rzecznika Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie (MPK). Wśród zgromadzonych na cmentarzu przy ulicy Poprzecznej byli m.in. rodzina, dziennikarze z olsztyńskich redakcji, koledzy i koleżanki z MPK, myśliwi z koła łowieckiego, do którego należał zmarły, aktor Jerzy Bończak czy były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski. Na pogrzeb przybyły setki osób, a część z nich przywiózł na miejsce specjalny autobus MPK z tablicą kierunkową „Żegnamy Cię Czarku”.

Olsztyn żegna Cezarego Stankiewicza. Setki osób na pogrzebie pogrzeb Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Cezary Stankiewicz był szanowanym i cenionym dziennikarzem, znanym ze swojego profesjonalizmu i zaangażowania. Przez lata pracował w takich mediach, jak Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wyborcza Olsztyn czy Radio ZET, a także współpracował z Radiem WaMa. Jako jeden z nielicznych przedstawicieli polskich mediów, miał okazję relacjonować krwawe wydarzenia z Egiptu na początku lutego 2011 roku.

reklama

W ostatnich latach swojej kariery, Cezary Stankiewicz pełnił funkcję rzecznika prasowego MPK. Na tym stanowisku nadal pracował na rzecz lokalnej społeczności, dbając o transparentność i rzetelność informacji dotyczących komunikacji miejskiej.

Osoby, które miały okazję z nim pracować, wspominają go jako zdolnego reportera, oddanego kolegę i doskonałego partnera do rozmów. Zawsze chętnie dzielił się swoimi pasjami, w tym miłością do podróży i wędkarstwa.

reklama

Śmierć Cezarego Stankiewicza jest ogromną stratą dla olsztyńskiego środowiska dziennikarskiego, które straciło jednego ze swoich najbardziej doświadczonych i szanowanych przedstawicieli. Jego wkład w rozwój lokalnych mediów, pasja i zaangażowanie zostaną na zawsze zapamiętane przez tych, którzy mieli okazję z nim współpracować.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gosia
14 maja 2023 17:30

Jak moze być piękne to ostatnie pożegnanie to Czarka takie na pewno było ….ten moment gdy ptaki dały swój koncert i wyszło zza chmur słońce ❤Żegnaj Przyjacielu.Dla mnie byłeś jak Brat.

Witek
13 maja 2023 16:13

Przykro mi że nie mogłem porzegnac Ciebie osobiście

Popularne
Ogłoszenia