22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Olsztyn żegna Cezarego Stankiewicza. Setki osób na pogrzebie

OlsztynOlsztyn żegna Cezarego Stankiewicza. Setki osób na pogrzebie

Olsztyn pożegnał dziś (13.05.2023) jednego z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w lokalnym środowisku dziennikarskim, Cezarego Stankiewicza. Wybitny dziennikarz prasowy i radiowy, zmarł niespodziewanie 9 maja po walce z problemami zdrowotnymi.

reklama
Olsztyn żegna Cezarego Stankiewicza. Setki osób na pogrzebie pogrzeb Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
fot. Radio Olsztyn

Tłumy żegnały Cezarego Stankiewicza, znanego również jako rzecznika Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie (MPK). Wśród zgromadzonych na cmentarzu przy ulicy Poprzecznej byli m.in. rodzina, dziennikarze z olsztyńskich redakcji, koledzy i koleżanki z MPK, myśliwi z koła łowieckiego, do którego należał zmarły, aktor Jerzy Bończak czy były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski. Na pogrzeb przybyły setki osób, a część z nich przywiózł na miejsce specjalny autobus MPK z tablicą kierunkową “Żegnamy Cię Czarku”.

Olsztyn żegna Cezarego Stankiewicza. Setki osób na pogrzebie pogrzeb Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Cezary Stankiewicz był szanowanym i cenionym dziennikarzem, znanym ze swojego profesjonalizmu i zaangażowania. Przez lata pracował w takich mediach, jak Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wyborcza Olsztyn czy Radio ZET, a także współpracował z Radiem WaMa. Jako jeden z nielicznych przedstawicieli polskich mediów, miał okazję relacjonować krwawe wydarzenia z Egiptu na początku lutego 2011 roku.

reklama

W ostatnich latach swojej kariery, Cezary Stankiewicz pełnił funkcję rzecznika prasowego MPK. Na tym stanowisku nadal pracował na rzecz lokalnej społeczności, dbając o transparentność i rzetelność informacji dotyczących komunikacji miejskiej.

Osoby, które miały okazję z nim pracować, wspominają go jako zdolnego reportera, oddanego kolegę i doskonałego partnera do rozmów. Zawsze chętnie dzielił się swoimi pasjami, w tym miłością do podróży i wędkarstwa.

Śmierć Cezarego Stankiewicza jest ogromną stratą dla olsztyńskiego środowiska dziennikarskiego, które straciło jednego ze swoich najbardziej doświadczonych i szanowanych przedstawicieli. Jego wkład w rozwój lokalnych mediów, pasja i zaangażowanie zostaną na zawsze zapamiętane przez tych, którzy mieli okazję z nim współpracować.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gosia
14 maja 2023 17:30

Jak moze być piękne to ostatnie pożegnanie to Czarka takie na pewno było ….ten moment gdy ptaki dały swój koncert i wyszło zza chmur słońce ❤Żegnaj Przyjacielu.Dla mnie byłeś jak Brat.

Witek
13 maja 2023 16:13

Przykro mi że nie mogłem porzegnac Ciebie osobiście

Polecane