24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Konsul Generalny Chin w Olsztynie

OlsztynKonsul Generalny Chin w Olsztynie

Konsul Generalny Chin i Attaché Konsularny odwiedzili Olsztyn. Spotkali się z prezydentem Piotrem Grzymowiczem.

reklama

Pomimo różnic językowych, kulturowych i fizycznej odległości wynoszącej ponad 7 tysięcy kilometrów, łączą nas przyjacielskie stosunki i dążenie do współpracy. Konsul Generalny Chin, Fan Xiaodong, w towarzystwie Attaché Konsularnego, Shen Zhenchuna, zaszczycił swoją obecnością Olsztyn.

Delegaci z Chińskiej Republiki Ludowej, reprezentujący miasto partnerskie Weifang, złożyli wizytę u prezydenta miasta Olsztyna.

reklama

– Olsztyn okazuje się interesujący dla przedstawicieli Dalekiego Wschodu. Pan konsul zapewnił, że bardzo sobie ceni współpracę Olsztyna z miastem Weifang i wyraził nadzieję na dalszy rozwój współpracy z Chinami, zarówno w odniesieniu do Olsztyna, jak i całego województwa warmińsko-mazurskiego. To bardzo ciekawe deklaracje, chociaż pandemia koronawirusa i wojna na Ukrainie spowodowały, że kontakty z naszymi dalekowschodnimi partnerami mimo woli współpracy uległy spowolnieniu – powiedział prezydent Grzymowicz.

Oceń pracę ratusza [ANKIETA]

Weifang jest jednym z siedmiu miast partnerskich Olsztyna. Olsztyn, jako stolica Warmii i Mazur, ma jeszcze sześć innych miast partnerskich – Rovaniemi w Finlandii, Châteauroux we Francji, Gelsenkirchen w Niemczech, Richmond w stanie Wirginia w USA, Łuck na Ukrainie i Offenburg w Niemczech.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Witek
13 maja 2023 15:59

SUPER

Popularne
Ogłoszenia

Oceń pracę ratusza [ANKIETA]

Oceń pracę ratusza [ANKIETA]