12 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kryminalna zagadka na jeziorze Ukiel. Trzy motorówki dryfowały bez silników

OlsztynKryminalna zagadka na jeziorze Ukiel. Trzy motorówki dryfowały bez silników

W środę, 10 maja 2023 r., Komenda Miejska Policji w Olsztynie otrzymała zgłoszenie o kradzieży silników z trzech łodzi motorowych. Zdarzenie miało miejsce na jeziorze Ukiel w Olsztynie, przy miejscach cumowniczych na Słonecznej Polanie. Dochodzenie w tej sprawie jest w toku, a straty wynoszą dziesiątki tysięcy złotych.

reklama

Sprawa wyszła na jaw, gdy właściciel jednej z łodzi zauważył brak swojej jednostki pływającej. Okazało się, że sytuacja dotyczyła także łodzi zacumowanych obok. Niebawem właściciele otrzymali informację, że na jeziorze dryfują trzy łodzie – bez silników.

Grupa dochodzeniowo-śledcza została natychmiast skierowana na miejsce zdarzenia. Prace nad ustaleniem wszelkich przyczyn i okoliczności tego incydentu są w toku. Wszystko wskazuje na to, że kradzież była dobrze zaplanowana i wykonana.

reklama
73-latka z Warszawy ujęta po kradzieży w supermarkecie - grozi jej 5 lat więzienia

Policja apeluje do wszystkich osób, które mogłyby posiadać jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, o kontakt. Każda informacja może okazać się cenna w prowadzonym śledztwie.

Według polskiego kodeksu karnego, za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara jest przewidziana za sprzedaż rzeczy pochodzących z kradzieży.

reklama

W obliczu tego niepokojącego zdarzenia, organy ścigania i lokalne władze apelują do właścicieli łodzi o zwiększoną czujność. Wszyscy muszą współpracować, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę naszych lokalnych wód i łodzi.

Przypadek ten jest przypomnieniem, że mimo iż nasze społeczności są w dużej mierze bezpieczne, zawsze musimy być przygotowani na nieprzewidziane sytuacje. Podczas gdy policja intensywnie pracuje nad rozwikłaniem tej sprawy, przypominamy o ważności odpowiednich środków bezpieczeństwa i ostrożności.

Policja rozwiązuje kradzież, zanim pokrzywdzony zdążył zgłosić przestępstwo
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adam
11 maja 2023 17:07

Kamera jest i to całodobowa z wglądem dla każdego ale czy z pamięcią akcja policji hmm będą czekać aż ktoś przyprowadzi złodzieja a poszkodowany i tak nic nie odzyska ja już się nauczyłem złapałem złodzieja w sądzie kazali mu spłacić należną kwotę a gdy poszłem po wypis z sądu okazało się że prokurator odwołał spłatę należnej kwoty myślałem że to jakaś pomyłka lecz niestety taka wola była prokuratora gdzie sam osobiście złapałem za rękę a policja przypisała sobie ta akcjie za drugim razem jak doszło do kradzieży niesprawdzoli żadnej kamery chodź z parkingu kamera była skierowana prosto na auto po… Czytaj więcej »

Wiola
11 maja 2023 16:38

Czy tam czasami nie ma kamer . Ostatnio złodziejstwo szerzy się w Olsztynie ,nigdy tak nie było czyżby nasi bracia Urki

Popularne
Ogłoszenia

Policja z Olsztyna wyjaśnia liczne kradzieże na terenie miasta. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Policja rozwiązuje kradzież, zanim pokrzywdzony zdążył zgłosić przestępstwo