18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kierowca ciężarówki cudem ocalał z potwornego zderzenia

SzczytnoKierowca ciężarówki cudem ocalał z potwornego zderzenia

Potworny wypadek drogowy wstrząsnął wczoraj (10.05.2023) okolicą na drodze Wielbark – Wesołowo. Samochód ciężarowy z naczepą wpadł do rowu, wywracając się do góry kołami. Na szczęście służby ratunkowe szybko zareagowały i podjęły akcję ratunkową, która zakończyła się sukcesem.

reklama

Wydarzenie miało miejsce 10 maja 2023 roku o godzinie 14:46. Na miejscu zdarzenia znalazły się liczne siły i środki ratunkowe, w tym Mercedes OSP Jedwabno, MAN JRG Szczytno, Volvo JRG Szczytno, Mercedes OSP Wielbark, Ford OSP Wesołowo oraz ZRM i Policja. Wszystkie te jednostki wspólnie zaangażowały się w uwolnienie poszkodowanego i zabezpieczenie terenu.

Kierowca samochodu ciężarowego, 55-letni mieszkaniec gminy Reszel, został uwięziony w wgniecionym w ziemię kokpicie pojazdu. Strażacy, korzystając z narzędzi hydraulicznych, umożliwili mu opuszczenie kabiny. Następnie został przetransportowany przez ZRM do szpitala, gdzie jego stan zdrowia zostanie dokładnie zbadany.

reklama
Kolizja na skrzyżowaniu al. Obrońców Tobruku i ul. Iwaszkiewicza zakończona mandatem

Świadkowie wypadku, którzy zgłosili zdarzenie do redakcji, podkreślają niezwykłe szczęście kierowcy. Wrak samochodu ciężarowego jest świadectwem niszczycielskiej siły uderzenia, dlatego szanse na to, że kierowca wyszedł z tej katastrofy bez większych obrażeń, są praktycznie znikome. Jego cudowne ocalenie jest wynikiem szybkiej i sprawnie przeprowadzonej akcji ratunkowej.

Prowadzony przez kierowcę samochód ciężarowy przewoził drewniane słupy, które rozsypały się po zderzeniu z rowem. W wyniku wypadku droga na odcinku Wielbark – Wesołowo jest całkowicie zablokowana, co utrudnia ruch pojazdów. Służby ratunkowe wciąż pracują na miejscu i prowadzą dochodzenie w celu ustalenia przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Armagedon Biada
12 maja 2023 02:55

A tak poważnie z jakich przyczyn ten wypadek, co się stało??

Popularne
Ogłoszenia

Zderzenie na Al. Warszawskiej: kierująca ukarana mandatem 1,5 tys. zł

Śmierć na cmentarzu. 83-latek zmarł po potrąceniu przez auto