fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Wypadek wyglądał poważnie. strażacy uratowali kierowcę przy pomocy narzędzi hydraulicznych

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

10 stycznia 2022r. o godzinie 9.05 strażacy odebrali zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na drodze powiatowej.

Wypadek wyglądał poważnie, zniszczona i zdeformowana kabina kierowcy, uwięziony w kabinie kierowca, który nie może jej samodzielnie opuścić, kontener na jezdni blokujący przejazd, to pierwsze ustalenia strażaków przybyłych na miejsce wypadku.

Widząc zastaną sytuację strażacy niezwłocznie przystąpili do działania. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych najpierw zostały otwarte drzwi kierowcy, które w wyniku uderzenia samochodu w drzewo zostały zablokowane, następnie strażacy używając tych narzędzi uwolnili zakleszczoną w pedałach nogę kierowcy.

reklama

Przez cały czas działań zakleszczony kierowca otrzymywał od strażaków wsparcie psychiczne. Uwolnionego po kilku minutach kierowcę przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na szczęście kierowca nie odniósł poważnych obrażeń. Po dojeździe kolejnych zastępów straży pożarnej zabezpieczono uszkodzony samochód ciężarowy przed ewentualnym zapaleniem oraz rozlaniem się płynów eksploatacyjnych na jednię i do gruntu, zabezpieczono ładunek na przyczepie samochodu oraz zabezpieczono kontener leżący na środku jezdni, który w wyniku uderzenia wypadł z przyczepy.

Czytaj też:  Nie chciał potrącić psa który wybiegł na drogę. Fatalnie się to skończyło

W działaniach brało udział 7 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z NML oraz 10 strażaków ochotników z OSP Piotrowice i OSP Biskupiec. Strażacy na miejscu zdarzenia pracowali blisko 4 godziny.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przypuszczalną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości samochodu ciężarowego do warunków pogodowo-drogowych, wskutek czego kierowca stracił nad nim panowanie i samochód uderzył w przydrożne drzewo.

źródło: KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama