17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Wielka akcja policji w Olsztynie – zatrzymany 58-latek z dużą ilością narkotyków

OlsztynWielka akcja policji w Olsztynie - zatrzymany 58-latek z dużą ilością narkotyków

W Olsztynie, dzięki współpracy olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, funkcjonariuszy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz prokuratury, udało się zatrzymać 58-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości substancji zabronionych oraz udzielanie narkotyków.

reklama

Zabezpieczono ponad 1 kilogram nielegalnych środków

W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego zabezpieczono ponad 1 kilogram nielegalnych środków, w tym marihuany, amfetaminy, mefedronu oraz haszyszu. Decyzją sądu 58-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Śledztwo i zatrzymanie podejrzanego

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśniali okoliczności przestępstwa polegającego na udzieleniu narkotyków innej osobie, które miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku. W trakcie czynności operacyjnych funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji wpadli na trop mężczyzny mającego związek z tym przestępstwem. 58-latek został zauważony i zatrzymany w pobliżu jednego z olsztyńskich bloków.

reklama

Przeszukanie mieszkania i zabezpieczenie substancji

Następnie funkcjonariusze sprawdzili, czy mężczyzna w mieszkaniu nie posiada substancji zabronionych. W trakcie przeszukania poszczególnych pomieszczeń znaleźli woreczki foliowe z zawartością proszków różnego koloru, tabletek, a także zielony susz roślinny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono ponad 470 gramów marihuany, blisko 560 gramów metamfetaminy, ponad 150 gramów mefedronu oraz około 37 gramów haszyszu. Zabezpieczone substancje przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Zarzuty i kara

58-latek trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości substancji zabronionych oraz udzielania narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pod koniec kwietnia br., na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ, wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
marek
9 maja 2023 09:27

Wielkie mi co – alkohol ma dużo większa szkodliwość a jest legalny.

Polecane