20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Tydzień Bibliotek 2023 w Olsztynie

OlsztynTydzień Bibliotek 2023 w Olsztynie

„Moja, Twoja, Nasza” – w Olsztynie właśnie rusza XX edycja Tygodnia Bibliotek. Organizatorzy zapowiadają liczne atrakcje.

reklama

Miejsce, które oferuje bezpieczeństwo, spokój, umożliwia zabawę i rozwój, jest wolne od ocen, odkrywa nowe perspektywy i jest dostępne dla mieszkańców – właśnie taką przestrzenią życia, obok domu i pracy, może stać się biblioteka. Od zawsze była ona “Moja, Twoja, Nasza” – to hasło promuje XX edycję Tygodnia Bibliotek 2023.

Olsztyńska Biblioteka Publiczna: Program na Tydzień Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, jak co roku, przygotowała mnóstwo atrakcji.

reklama

– Zwyczajowo pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie przygotowali program zajęć, warsztatów i spotkań z ciekawymi twórcami, aby wspólnie z mieszkańcami uczcić to wyjątkowe święto czytelnictwa – zapowiada Krzysztof Dąbkowski, dyrektor instytucji.

Atrakcje dla każdego: Co przygotowano na Tydzień Bibliotek?

W bibliotece na Nagórkach zaplanowano między innymi spotkanie dla dzieci z Aleksandrą Dobies – autorką baśni “Uroczysko” oraz pisarzem Mariuszem Obiedzińskim, w Abecadle będzie miał miejsce wernisaż wystawy “Dinozaury Filipa w świecie jego Taty” Filipa i Piotra Gnacińskich z warsztatami plastycznymi dla najmłodszych, Planeta 11 zaprasza na prelekcję o Maroko podróżniczki Krystyny Świdzińskiej, seans filmowy, w którym gościnnie weźmie udział pisarka, bibliotekarka i menedżerka kultury Monika Stępień oraz spotkanie z „Loverowi”, czyli Aleksandrą Szczepańską i Danielem Sienkiewiczem, które zostanie poświęcone podróżowaniu rowerem. Na Osiedlu Podleśna bibliotekarze organizują happening kulinarno-literacki.

Szczegółowy harmonogram oraz więcej informacji na temat planowanych wydarzeń można znaleźć na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia