11 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Odkryto zwęglone ciało za galerią handlową

OstródaOdkryto zwęglone ciało za galerią handlową

Wczoraj, 6 maja 2023 r., w godzinach porannych w okolicy Galerii Mazurskiej przy ul. Jana Pawła II znaleziono zwęglone zwłoki ludzkie, które zostały znalezione podczas akcji gaśniczej. Znamy więcej szczegółów na temat tej tragedii.

reklama

Służby otrzymały wezwanie do pożaru śmietników przy Galerii Mazurskiej po godzinie 1 w nocy w sobotę, 6 maja. Płonęła ta sama wiata śmietnikowa, co w sierpniu ubiegłego roku. Dzięki odsunięciu wiaty od galerii po tamtym pożarze i zamurowaniu okien, tym razem galeria nie ucierpiała. Niestety, strażacy odnaleźli zwęglone ciało człowieka.

Mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie poinformował: „Paliła się wiata śmietnikowa o wymiarach około 12 metrów na 3 metry. Pożar był rozwinięty, cała wiata była w płomieniach. Zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ostródy oraz oficera w dyspozycji komendanta. Podano 2 prądy gaśnicze wody. Podczas działań gaśniczych ratownicy znaleźli zwęglone ciało człowieka”.

reklama
Znaleziono zwęglone ciało człowieka przy Plaży Miejskiej [AKTUALIZACJA]

Ciało zostało odnalezione w wydzielonej przestrzeni do składowania makulatury obok wiaty. Podkom. Michał Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wyjaśnił, że podczas akcji gaśniczej ujawniono zwłoki ludzkie. Na razie nie jest możliwe ustalenie, czy chodzi o kobietę czy mężczyznę, jednak z pewnością jest to osoba dorosła.

Czynności pod nadzorem prokuratora przeprowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza. Zwłoki zabezpieczono w prosektorium do dalszych badań. Policja będzie badać przyczyny pożaru, ewentualne udziały osób trzecich, okoliczności śmierci ofiary oraz jej tożsamość. W czynnościach mają uczestniczyć również biegli, aby pomóc określić, jak doszło do pożaru.

reklama
Odkryto zwęglone ciało za galerią handlową pożar Ostróda, Wiadomości, zShowcase

fot. KW PSP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dd
7 maja 2023 16:54

W co 2 śmietniku w olsztynie kimają bezdomni. Teraz akurat robi się już ciepło ale może kiedyś ktoś wpadnie na pomysł jak rozwiązać ten problem

Popularne
Ogłoszenia

Seria podpaleń w Olsztynie. Podejrzany zatrzymany

Pożar w hotelu Galindia. Strażacy z okolicznych miejscowości wspierali akcję gaśniczą