1 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Naprawa nawierzchni S51: Olsztyn-Olsztynek. Zmiany w ruchu

OlsztynNaprawa nawierzchni S51: Olsztyn-Olsztynek. Zmiany w ruchu

Od poniedziałku 8 maja do piątku 19 maja odbędzie się naprawa gwarancyjna nawierzchni drogi ekspresowej S51 Olsztyn – Olsztynek. Prace obejmują lokalną wymianę nawierzchni i będą prowadzone w kilku miejscach. Kierowcy muszą być przygotowani na kilkakrotne zmiany w organizacji ruchu.

reklama

Planowana organizacja ruchu

W trakcie robót, jedna jezdnia będzie etapami wyłączana z ruchu pomiędzy węzłami, a pojazdy zostaną przekierowane na drogę zbiorczą lub na odcinku Gryźliny – Ameryka, na sąsiednią jezdnię. Naprawa będzie przeprowadzana punktowo na kilkudziesięciometrowych odcinkach. Prace obejmą frezowanie starej nawierzchni, ułożenie nowej warstwy ścieralnej i odtworzenie oznakowania poziomego.

Harmonogram wdrażania czasowej organizacji ruchu

  • 8-10 maja: zamknięcie lewej jezdni S51 od węzła Stawiguda do węzła Olsztyn Południe. Ruch będzie kierowany drogami zbiorczymi i starodrożem DK51 w Dorotowie.
  • 11-13 maja: zamknięcie prawej jezdni od węzła Gryźliny do miejscowości Ameryka. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo na lewej jezdni przez wcześniej wykonane przewiązki.
  • 15 maja: zamknięcie lewej jezdni pomiędzy Gryźlinami a Ameryką. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo na jezdni prawej.
  • 16-17 maja: zamknięcie lewej jezdni od węzła Gryźliny do węzła Stawiguda. Ruch będzie odbywał się po drogach zbiorczych.
  • 18-19 maja: zamknięcie prawej jezdni pomiędzy węzłem Gryźliny a węzłem Stawiguda. Ruch będzie odbywał się po drogach zbiorczych.

Apel do kierowców

Zakończenie prac poprawkowych przewidywane jest na piątek 19 maja. Kierowców prosimy o przestrzeganie oznakowania obowiązującego podczas robót oraz poleceń osób kierujących ruchem.

reklama
Naprawa nawierzchni S51: Olsztyn-Olsztynek. Zmiany w ruchu ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: GDDKiA Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jan
6 maja 2023 15:02

Kiedy w końcu za takie partactwo wykonawcy zaczną płacić kary

Polecane
Ogłoszenia