5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Udrożnienie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki: kolejny etap inwestycji tramwajowej

OlsztynUdrożnienie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki: kolejny etap inwestycji tramwajowej

Wkrótce zakończą się prace na jednym z najważniejszych skrzyżowań w stolicy Warmii i Mazur. Wykonawca prac planuje częściowe udrożnienie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki na poniedziałek, 8 maja.

reklama

Prace na skrzyżowaniu mają duże znaczenie ze względu na połączenie istniejącej infrastruktury tramwajowej z nowo budowaną linią wiodącą z Pieczewa. Realizujący inwestycję podaje, że około północy z niedzieli na poniedziałek wprowadzone zostaną istotne zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie.

Najważniejszą zmianą będzie otwarcie skrzyżowania ul. Kościuszki z al. Piłsudskiego wzdłuż ul. Kościuszki i na al. Piłsudskiego w kierunku Wysokiej Bramy. Jednocześnie zostanie zamknięty przejazd przez ul. Głowackiego. Wraz z tym, powrócą do użytkowania stałe przystanki komunikacji miejskiej Skwer Wakara, a tymczasowe przystanki na ul. Reja zostaną zlikwidowane.

reklama

Wznowione zostanie kursowanie tramwajów na liniach 1 i 2, a tymczasowy peron zostanie uruchomiony na ul. 11 Listopada przy skrzyżowaniu z ul. Wyzwolenia. Mieszkańcy korzystający z budynków przy ul. Kościuszki 71-81 będą mogli dotrzeć do nich od strony ul. Kościuszki, a wyjazd będzie możliwy ulicą Głowackiego w kierunku do ulicy Żołnierskiej.

Niezmiennie, dojazd do ul. Głowackiego będzie możliwy z ul. Kościńskiego oraz z SOSW. Te zmiany stanowią ważny krok w rozwoju infrastruktury stolicy Warmii i Mazur, co przyczyni się do poprawy komunikacji miejskiej.

Udrożnienie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki: kolejny etap inwestycji tramwajowej tramwaje Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dd
7 maja 2023 17:39

Jestem ciekaw dlaczego tory odchodzą w prawo w ulice wilczyńskiego… nie róbcie już kurła jaj, dajcie żyć. Kiedyś rozpieprzone koło dworca w uj czasu teraz to… skończ gościu tą inwestycje i daj ludziom żyć. Zrób sobie pare lat przerwy, postaw jakieś betonowe gówno ale za granicami miasta…ww

Polecane
Ogłoszenia