fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 24 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Miotłą podpalił skrzynkę tv by pozbawić matkę sygnału telewizyjnego

Wiadomości Miotłą podpalił skrzynkę tv by pozbawić matkę sygnału telewizyjnego

W piwnicy pod osłoną nocy i za pomocą miotły, podpalił skrzynkę tv. Jak wyjaśnił policjantom, motywem jego działania była chęć pozbawienia matki sygnału telewizyjnego. Sprawca usłyszał już zarzut zniszczenia mienia do którego się przyznał. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę (28.09.16 r.) kilka minut po godzinie 23:00 w Nidzicy. Na korytarzu prowadzącym do piwnicy budynku wielorodzinnego wybuchł pożar. Zniszczeniu uległy skrzynki elektryczne oraz skrzynki telewizji kablowej znajdujące się na ścianie. Wstępnie wartość strat oszacowano na kwotę 20000 tys. zł. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, iż przyczyną pożaru było podpalenie. W wyniku przeprowadzonych czynności na miejscu zdarzeniu, zebraniu śladów kryminalistycznych oraz zeznaniu świadków, wczoraj (29.09.16 r.) kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca Nidzicy. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się w całości do zarzucanego mu czynu. Podejrzany poinformował, że wszedł do klatki schodowej, podpalił zapalniczką stojącą na klatce miotłę, którą następnie położył na skrzynkach elektrycznych i tv, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Jak wyjaśnił policjantom, tego wieczoru znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu. W trakcie przesłuchania powiedział również, że motywem jego działania była „chęć pozbawienia matki sygnału telewizyjnego, z którą od dłuższego czasu jest w konflikcie”. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Niewykluczone, że mężczyzna ten usłyszy jeszcze policyjne zarzuty, gdyż ma na swoim koncie szereg kradzieży z włamaniami i inne przestępstwa, w których toczą się odrębne postępowania.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x