14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Trwa budowa ogromnej siedziby Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie

OlsztynTrwa budowa ogromnej siedziby Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie (IRZiBŻ) niebawem wprowadzi się do nowej siedziby. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na październik tego roku. Nowa lokalizacja ma na celu zintegrować wszystkie jednostki Instytutu, które obecnie są rozproszone, a także umożliwić lepszą współpracę z parkiem naukowo-technologicznym.

reklama

Korzyści z nowej siedziby

Dyrektor IRZiBŻ PAN w Olsztynie, prof. Mariusz Piskuła, podkreśla, że przeniesienie do nowej siedziby uprości zarządzanie instytutem, zredukuje koszty utrzymania i stworzy optymalne warunki do prowadzenia innowacyjnych badań. Nowa lokalizacja, obok Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego, pozwoli na lepszy transfer wiedzy oraz rozwój projektów badawczo-wdrożeniowych.

Postępy na placu budowy

Prace budowlane przy ul. Władysława Trylińskiego w Olsztynie przebiegają zgodnie z planem. Obecnie trwają prace przy elewacji, instalacjach wewnętrznych i zagospodarowaniu terenu. Nowa siedziba będzie miała sześć kondygnacji i powierzchnię ponad 10 tys. metrów kwadratowych. W środku znajdą się m.in. laboratoria, pomieszczenia analityczne, sale seminaryjne oraz infrastruktura administracyjna i techniczna.

reklama

Inwestycja obejmuje także drogi dojazdowe, parkingi, zadaszoną wiatę dla rowerów, zagospodarowanie terenów zielonych oraz instalację fotowoltaiczną. Budynek będzie wyposażony w system zarządzania budynkiem (BMS) oraz nowoczesny system audiowizualny w sali konferencyjnej.

Przeprowadzka i plany na przyszłość

Po zakończeniu budowy w październiku przeprowadzka potrwa kilka miesięcy. Instytut planuje opuścić dotychczasowe lokalizacje do sierpnia 2024 r. Obecne budynki zostaną wystawione na sprzedaż.

źródło: IRZiBŻ

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Czubek
11 maja 2023 09:08

Brawo pan profesor Donald Tusk!

PAN Bydgoska
10 maja 2023 15:09

Bydgoską powinni zostawić bo jak przejdzie cały Białystok do Olsztyna to może zabraknąć tego miejsca

Polecane
Ogłoszenia