fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Kolejne zderzenie z łosiem. Zwierzę wbiegło pod samochód

WęgorzewoKolejne zderzenie z łosiem. Zwierzę wbiegło pod samochód

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na trasie Węgorzewo-Pozezdrze, w którym kierujący osobowym fordem zderzył się z łosiem. 

reklama

W środę (18.02) około godziny 17.30 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym z udziałem łosia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący osobowym fordem jechał od strony Węgorzewa w kierunku Pozezdrza. W pewnym momencie z pobocza wprost pod nadjeżdżające auto wbiegł łoś. Zwierzę zginęło na miejscu. Auto zostało poważnie uszkodzone. Na szczęście 57-latek nie doznał żadnych obrażeń.

Policjanci apelują do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. Zderzenie pojazdu z leśną zwierzyną bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla zwierząt, ale i dla ludzi. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia zwierzaka.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia