18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Drony na straży porządku w ogrodach działkowych: kontrola osiedli Brzeziny, Mazurskie i Wojska Polskiego

OlsztynDrony na straży porządku w ogrodach działkowych: kontrola osiedli Brzeziny, Mazurskie i...

Jak informuje olsztyńska Straż Miejska, przeprowadzane są kontrole ogrodów działkowych. 25 kwietnia nad osiedlami Brzeziny, Mazurskie i Wojska Polskiego można było zobaczyć drona. Inspektorzy zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie zakazu spalania odpadów, który jest istotnym aspektem ochrony środowiska.

reklama

Dron nad ogródkami

W ramach współczesnych rozwiązań technologicznych kontrolerzy korzystają z dronów, które umożliwiają szybkie i efektywne monitorowanie większych obszarów. Dzięki temu operator może w krótkim czasie skontrolować cały teren ogrodów działkowych, co przyczynia się do zwiększenia efektywności pracy inspektorów.

Kluczowe aspekty kontroli

Głównym celem kontroli jest sprawdzenie przestrzegania przepisów dotyczących zakazu spalania odpadów. Takie postępowanie ze śmieciami jest nie tylko szkodliwe dla środowiska, ale także może prowadzić do powstawania szkód materialnych i zagrożenia życia ludzi. Inspektorzy sprawdzają, czy działkowicze przestrzegają obowiązujących przepisów i dbają o odpowiednie gospodarowanie odpadami.

reklama

źródło: SM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bogdan
28 kwietnia 2023 18:22

Proponuję spalać te odpady przed ratuszem

Anonimowo
27 kwietnia 2023 13:59

Bardzo dobrze, działki w stronę kiezlin , Jagiellońska ogrody, lasów państwowych itd. Palą na potęgę, karać i odbierać działki . To nie są ich ziemie, tylko gminy.
Mają re.dzierzawe pod pewnymi warunkami . Nie przestrzegają, karać , rugować.

Polecane