10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024

Nowy artysta w line-upie tegorocznej Kortowiady – Białas wystąpi w na Plaży Kortowskiej!

Od wielu tygodni pojawiają się nowe informacje na temat 62. edycji juwenaliów olsztyńskich – zarówno te dotyczące koncertów na Scenie Głównej, jak i innych atrakcji, jakie czekać będą w Kortowie pod koniec maja. Organizatorzy poinformowali właśnie o zmianie w czwartkowym line-upie zbliżającej się Kortowiady 2023. Na kortowiadowej scenie wystąpi Białas!

To jeden z najpopularniejszych raperów w kraju, żywa legenda sceny. Przez lata współpracował z całą plejadą gwiazd polskiego rapu, wydał wiele płyt, zarówno solowych, jak i we współpracy z innymi artystami. Styl wypracowany wieloletnią podziemną kampanią i graniczącym z pracoholizmem etosem pracy zaowocował wieloma wyróżnieniami. Jeden z założycieli SBM Label. Premierę jego najnowszego projektu, „Newcomer”, zapowiedzianego przez mocne maxisingle, zaplanowano na 28 kwietnia tego roku. Ze świeżym materiałem Białas odwiedzi Kortowo!

Na kortowiadowej scenie wystąpi 15 artystów, reprezentujących różne gatunki muzyczne. W czwartek wystąpi Zalia, bryska, Enej, Mrozu oraz Białas. W piątek zagra Michał Szczygieł, Błażej Król, Ralph Kaminski, White 2115 i Oki. Ostatniego dnia Kortowiady na Scenie Głównej publiczności zaprezentuje się Julia Rocka, Igo, Kult, Gibbs oraz Sarius. Informacje na temat koncertów oraz innych wydarzeń organizowanych w ramach olsztyńskich juwenaliów można znajdują się na oficjalnych profilach Kortowiady w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej.

Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie oraz MAX Premium Burgers. Partnerem strategicznym jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Wirtualna Polska, CGM, TKO Olsztyn, Ukiel Info, olsztyn.com.pl, DlaStudenta.pl, Gazeta Olsztyńska, Radio Eska oraz Radio UWM FM.