6 C
Olsztyn
sobota, 24 lutego, 2024
reklama

Zlikwidowana plantacja konopi w Olsztynku. Pomogła KMZB

OlsztynZlikwidowana plantacja konopi w Olsztynku. Pomogła KMZB

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku po otrzymaniu zgłoszenia za pomocą aplikacji KMZB zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W trakcie przeszukania posesji znaleziono i zabezpieczono 55 ściętych krzewów konopi, sprzęt do uprawy narkotyków, a także marihuanę. 38-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama

Szybka reakcja Policji

Każde zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest dokładnie weryfikowane przez policjantów. W przypadku jego potwierdzenia funkcjonariusze dążą do wyeliminowania zagrożenia. Tak też było w ubiegły wtorek (18.04.2023) – po tym jak jeden z mieszkańców naniósł na internetową mapę zgłoszenie dotyczące podejrzenia uprawy konopi innej niż włókniste na terenie jednej z posesji w gminie Olsztynek. Natychmiast we wskazane miejsce udali się policjanci z Olsztynka, aby zweryfikować otrzymane zgłoszenie.

Zabezpieczenie dowodów

Funkcjonariusze na terenie posesji zastali 38-latka, a w trakcie jej sprawdzania w jednym z budynków gospodarczych zauważyli ścięte i przygotowane do suszenia krzewy konopi. Ponadto obok znajdowało się specjalnie przygotowane i zamaskowane pomieszczenie do uprawy nielegalnych roślin. W trakcie przeszukania zabezpieczono łącznie 55 krzewów konopi oraz sprzęt służący do uprawy. Na posesji znaleziono także ponad 10 gramów zielonego suszu roślinnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana. Przekazano ją do dalszych badań laboratoryjnych.

reklama

Zarzuty i środki zapobiegawcze

38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wkrótce odpowie za uprawę konopi innych niż włókniste oraz posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Czym jest KMZB?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) to interaktywna platforma online, która umożliwia mieszkańcom Polski zgłaszanie potencjalnych zagrożeń w swojej okolicy. Działa na podstawie współpracy pomiędzy obywatelami a Policją, co pozwala na szybszą reakcję na problemy oraz lepsze dostosowanie działań prewencyjnych i interwencyjnych.

Policja systematycznie weryfikuje wpływające zgłoszenia i podejmuje odpowiednie działania, dążąc do eliminacji zidentyfikowanych zagrożeń. Współpraca pomiędzy mieszkańcami a służbami porządkowymi jest kluczowa dla utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa, a Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy jako ważne narzędzie wspomagające te działania.

reklama

Link do KMZB: mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
przytomny
25 kwietnia 2023 14:06

Nie ma żadnych “krzewów” konopi, bo konopie są rośliną zielną, a nie krzewem! Takie sformułowanie jest plagą tego typu “artykułów”. Robicie ludziom wodę z mózgu, a policja z “aresztowania” kupki zielska robi sobie nie wiadomo jaką zasługę. Żenada…

Ah
23 kwietnia 2023 19:57

Szkoda. Zawsze jest miło coś zakopcić.

Polecane
Ogłoszenia