4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Śmieciowa amfetamina w Olsztynie: dwóch mężczyzn zatrzymanych

OlsztynŚmieciowa amfetamina w Olsztynie: dwóch mężczyzn zatrzymanych

25 i 32-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków. Policjanci z Olsztyna podczas kontroli drogowej zatrzymali auto do transportu odpadów, którego kierowca wykazywał podejrzenia zachowanie oraz nieprawidłowy tor jazdy.

reklama

Podejrzane zachowanie wskazuje na nielegalną działalność

W nocy z wtorku na środę (18.04.2023) policjanci zauważyli na jednej z olsztyńskich ulic auto do transportu odpadów, które nie utrzymywało prawidłowego toru jazdy. Po zatrzymaniu pojazdu, wylegitymowali dwóch mężczyzn: 32-letniego kierowcę i 25-letniego pasażera. Mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać na widok policjantów.

Narkotyki odnalezione w pojeździe

Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy 32-latku oraz w aucie woreczki foliowe z zawartością białego proszku, którym prawdopodobnie była amfetamina. Próbki zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych.

reklama

Badania krwi kierowcy potwierdzą podejrzenia

Kierowca pojazdu, 32-latek, został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań w celu ustalenia, czy kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Możliwe konsekwencje dla zatrzymanych

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyznom przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli potwierdzi się, że 32-latek prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, będzie mu grozić dodatkowo kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia