4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Gigantyczna inwestycja. Zakład OZGraf w Olsztynie z nową maszyną

OlsztynGigantyczna inwestycja. Zakład OZGraf w Olsztynie z nową maszyną

Grupa Kompap, właściciel dwóch czołowych polskich drukarni dziełowych – BZGraf i OZGraf, zainwestowała ponad 10 milionów złotych w nowoczesną, ośmiokolorową maszynę offsetową Komori Lithrone GL-840P dla swojego zakładu w Olsztynie. Urządzenie tej generacji potrafi drukować obustronnie 15 tysięcy arkuszy B1 na godzinę w wysokiej jakości. Dzięki tej inwestycji wydajność drukarni OZGraf wzrośnie o kilkadziesiąt procent, co przełoży się na jej konkurencyjność dla klientów.

reklama

Zaawansowane technologie na pokładzie

Nowo zakupiona przez Kompap maszyna drukująca to wersja „advanced”, wyposażona w rozbudowane peryferia i wiele nowoczesnych rozwiązań, takich jak laserowe pomiary jakości druku. Obecnie maszyna jest produkowana w Japonii i do olsztyńskiej drukarni trafi latem. Montaż tego zaawansowanego i dużego urządzenia potrwa około dwóch tygodni.

Więcej, szybciej, lepiej

„Nasza nowa maszyna drukująca będzie produkowała więcej i szybciej, a przy tym w najwyższej jakości druku, co w przypadku albumów, książek dla dzieci i innych bogato ilustrowanych wydań, w których się specjalizujemy, ma szczególne znaczenie. Dzięki temu chcemy być bardziej konkurencyjni pod różnymi względami dla klientów z Polski i z zagranicy. Jednym z ważnych kryteriów decydujących o naszych przewagach na poziomie europejskim jest czas i nowa maszyna jeszcze podniesie naszą sprawność w tym zakresie. W przyszłości podobnej klasy nową maszynę offsetową będziemy też chcieli kupić do naszej drukarni w Białymstoku”, mówi Waldemar Lipka, prezes zarządu Kompap SA.

reklama

Ciągłe inwestycje w rozwój

Chociaż najnowszy zakup Kompapu jest najbardziej kosztowny, to nie jest jedyna inwestycja spółki w wyposażenie drukarni. Firma regularnie modernizuje i wymienia maszyny w swoich zakładach w Białymstoku, Olsztynie i Laskowicach. W latach 2020-2021 wydała na ten cel około 12 milionów złotych, a w 2022 roku kolejne 4 miliony. To jeden z elementów strategii, która pozwala Kompapowi zdobywać nowe zamówienia. W efekcie grupie Kompap jest zaliczana do największych zakładów poligraficznych w Polsce, obsługujących główne domy wydawnicze z kraju i zagranicy.

Inwestycje kluczowe dla pozycji rynkowej

Systematyczne inwestycje w nowoczesne technologie drukarskie pozwalają Kompap utrzymać wysoką pozycję na rynku poligraficznym oraz zdobywać nowe zamówienia, zarówno od klientów krajowych, jak i międzynarodowych. Dzięki temu Grupa Kompap może skutecznie konkurować z innymi dużymi drukarniami, oferując swoim klientom wysoką jakość druku oraz krótsze terminy realizacji zamówień.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sara
17 kwietnia 2023 17:07

No i Pięknie.

Polecane
Ogłoszenia