24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023

Z odżywką Mythic Oil od L’Oreal Professionnel przywrócisz blask włosom!

Włosy zniszczone wyglądają na zaniedbane, stają się suche i tracą blask. Przyczyn takiego stanu jest wiele: częste farbowanie, suszenie włosów suszarką bądź nieodpowiednia pielęgnacja. Bardzo ważne jest, aby w takim przypadku stosować kosmetyki odpowiednie do pielęgnacji określonego rodzaju włosów. Nie trzeba dysponować dużym budżetem, aby przywrócić swoim włosom zdrowy i piękny wygląd. Nie zawsze też jest konieczna interwencja fryzjera. Wystarczy odrobinę zainteresować się tematem i wpoić sobie kilka podstawowych zasad.

Anatomiczna budowa włosa

Jeśli pragniemy utrzymać swoje włosy we właściwej kondycji albo sprawić, aby były mocne, miękkie i lśniące, warto znać ich budowę. Pojedynczy włos wyrasta z charakterystycznego workowatego tworu – mieszka włosowego, posiada łodygę, trzy warstwy ochronne i gruczoł łojowy. To właśnie z żywej cebulki wyrasta keratynowy, martwy włos, który widzimy. Wewnątrz włosa znajduje się pigment, melanina, która decyduje o tym, czy jesteś blondynką, szatynką czy brunetką. Otaczająca włos kora pokryta jest przez dachówkowato ułożone łuski, które jeśli pozostają otwarte, doprowadzają włos do utraty wody i osłabienia, przez co traci sprężysty, estetyczny wygląd.

Matowe włosy – przyczyny

Włosy tracą blask z różnych powodów. Problem może wynikać:

 • ze złego stanu zdrowia,
 • nieodpowiedniej diety,
 • zaburzonej gospodarki hormonalnej,
 • chorób,
 • braku witamin,
 • zanieczyszczenia powietrza,
 • stresu,
 • klimatyzacji,
 • niszczących zabiegów fryzjerskich (farbowanie, rozjaśnianie włosów),
 • prostowania, suszenia, kręcenia włosów,
 • używania nieodpowiednich kosmetyków.

Przyczyn matowienia naszych kosmyków jest wiele, czasem problem jest bardziej złożony i zależy od kilku czynników jednocześnie. Warto wtedy uzbroić się w cierpliwość i spróbować metod, które mogą być pomocne, a na pewno nie zaszkodzą naszym włosom.

Jak przywrócić włosom blask?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. W zależności od tego, co spowodowało pogorszenie stanu naszych włosów, należy mądrze wybrać sposób, który odwróci niekorzystne zmiany. Dobrą praktyką na pewno będzie rozczesywanie włosów, ale nie na mokro! Włosy tuż po umyciu powinno się najpierw osuszyć ręcznikiem, a następnie po nałożeniu odżywki przystąpić do ich czesania szczotką z dużym rozstawem ząbków. Dzięki temu kosmyki nie będą obciążone i łatwiej będzie nam je rozczesać. Spłukiwanie włosów po ich umyciu chłodną wodą umożliwi zamknięcie łusek, bo to właśnie otwarte łuski włosowe sprawiają, że wyglądamy mało atrakcyjnie.
Jeśli zależy nam na błyszczących włosach, warto je olejować, stosować maseczki i odżywki, które nie tylko nawilżą i odżywią włosy, ale też ułatwią ich modelowanie. Jednym z niedrogich i skutecznych produktów jest odżywka Mythic Oil od L’Oreal Professionnel dostępna w drogeriach. Zaletą kosmetyku jest to, że można go stosować do każdego rodzaju włosów, a jej zbawienne działanie polega na przywróceniu kosmykom miękkości i połysku. Odżywka dobrze rozprowadza się na włosach i łatwo spłukuje. Dzięki regularnemu stosowaniu odżywki nasze włosy znów będą przyciągać wzrok. Dobre rezultaty przyniesie także stosowanie wcierek, choć na satysfakcjonujące efekty trzeba troszkę poczekać. Nafta, herbatki ziołowe i właściwa dieta również mogą rozwiązać problem suchych, matowych włosów.