21 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Niebezpieczne zachowanie za kierownicą. Jakie konsekwencje grożą recydywiście drogowemu?

OlsztynNiebezpieczne zachowanie za kierownicą. Jakie konsekwencje grożą recydywiście drogowemu?

Olsztyńscy policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi, za którego kierownicą siedział 23-latek. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 70 km/h i był już karany za podobne wykroczenia w przeszłości. Co grozi mu za tzw. recydywę drogową?

reklama

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości i recydywa drogowa

W poniedziałek 3 kwietnia 2023 roku, policjanci z olsztyńskiej drogówki na al. Warszawskiej zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Za kierownicą auta siedział 23-letni mieszkaniec Olsztyna, który jechał z prędkością 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej karany za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 31 km/h. Według nowych przepisów dotyczących recydywy drogowej popełnienie takiego samego wykroczenia w ciągu 2 lat od ostatniego karania skutkuje podwójną kwotą mandatu.

reklama

Konsekwencje recydywy drogowej

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na 23-latka została nałożona grzywna w wysokości 5 tysięcy złotych oraz 15 punktów karnych. Co więcej, mężczyzna stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Zmiany w przepisach ruchu drogowego

Przypominamy, że od 17 września 2022 roku obowiązują zmiany w przepisach ruchu drogowego. Dotyczą one przede wszystkim recydywy drogowej, czyli popełnienia wykroczenia z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego karania. Według nowych przepisów mandat będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy, a punkty karne zostaną usunięte dopiero po upływie 2 lat od momentu opłaty mandatu.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane