27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Policjanci zatrzymali 16-letniego ucznia z mefedronem. Schował go w intymnym miejscu

EłkPolicjanci zatrzymali 16-letniego ucznia z mefedronem. Schował go w intymnym miejscu

Policja z Ełku zatrzymała 16-latka, który miał przy sobie marihuanę, mefedron oraz małą wagę elektroniczną. Chłopak został zatrzymany niedaleko szkoły, a jego sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich – informuje warmińsko-mazurska policja.

reklama

Młodociany podejrzany próbował uciec przed policją

Mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz poinformowała, że w środę przed południem policjanci zauważyli młodego chłopaka, który palił papierosa w pobliżu jednej z ełckich szkół podczas trwania lekcji. Nastolatek zaczął uciekać na widok radiowozu, próbując uniknąć kontroli.

Znalezienie narkotyków i wagi elektronicznej

Po zatrzymaniu 16-latka, policjanci znaleźli w jego plecaku torebkę foliową z suszem roślinnym. Podczas kontroli osobistej odkryli również kolejną torebkę z białym narkotykiem w jego bieliźnie. Wstępne ustalenia wskazują, że zabezpieczone narkotyki to marihuana i mefedron. Nastolatek miał również przy sobie małą wagę elektroniczną.

reklama

Trwające śledztwo i apel do rodziców

Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, sprawdzając skąd nieletni miał narkotyki. Sam twierdził, że przypadkowo je znalazł. Mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz podkreśliła, że działania przeciwko przestępczości narkotykowej są jednym z priorytetów pracy policji, a ten przypadek pokazuje, że młodzież często lekceważy zagrożenia związane z zażywaniem środków odurzających.

Policjantka apeluje do rodziców, aby zwracali uwagę na to, czy ich dzieci nie zdradzają symptomów świadczących o tym, że eksperymentują z narkotykami.

źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia